Pohybová aktivita dětí

 

Pro zdravý všestranný rozvoj

Pohyb dítěte je záležitost nejen fyzická, ale i psychická. Pomáhá formovat jeho osobnost, pěstovat morálně volní vlastnosti. Zkouší například nějakou dovednost na hřišti nebo na zahradě (cvičení nebo pohyb musí být úměrný jeho věku a splňovat fyzické předpoklady, jinak dítě musíme usměrnit a předejít tím případnému zranění) a nepřestane, dokud dovednost nezvládne částečně nebo docela. Je to jeho přirozenost a pěstování vůle a zdravé ctižádosti.

{loadposition reklamni3}

Nejideálnější je, když má dítě vytvořeny podmínky pro zdravý pohyb. Předpoklady k tomu má každá mateřská škola. Je vybavena náčiním a prostorami pro realizaci pohybových aktivit, zahradou, kde jsou prolézačky, skluzavky a jiné upoutávky pro tvořivé a pohybové hry. Další možností je dětské hřiště, které poskytuje rozmanité možnosti pohybového vyžití.

Zahrajte si hru s dítětem

Dítě nevydrží u jedné činnosti dlouho a bezprizorně. Když je menší (máme na mysli předškolní věk), jeho činnost je potřeba usměrnit, podnítit a obohacovat. Pokud si hraje právě s míčem, nastavte ruce a chyťte ten balón do rozevřených rukou a vhoďte mu jej zpět. Ukažte dítěti, jak se míč správně chytá a hází. Nebo si s ním zahrajte na schovávanou. Vyměňte si střídavě role, a když vás dítě najde, upřímně se vylekejte. Děti milují překvapení, spontánně projeví radost. I tahle krátká chvíle postačí k tomu dát najevo, že respektujete jeho zájmy a potřeby a vyjádříte tím vzájemnou sounáležitost a blízkost.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient