Můj první gram aneb jaký dárek dát dítěti ke křtinám

Prvně si uvědomte, že křest dítěte je spjat s vírou a je duchovní záležitostí. Rozhodně by měl mít dárek trvalou hodnotu a to buďto duchovní anebo památeční – dotyčnému bude tento významný den navždy připomínat.

Velice krásnými dárky jsou hodnotné knihy, např. Bible s ručně psaným věnováním. Bible se vyrábí i v ilustrovaných podobách „pro děti“, takže může být pro dítě velice zajímavá a samozřejmě naučná.

Dalšími tradičními dary jsou dárky ze zlata či stříbra doplněné rovněž o datum křtu, či jméno křtěnce. Zvolit můžete náušnice, přívěsky, prstýnky, řetízky, náramky ale taky např. stříbrnou lžičku, sadu oběhových mincí daného roku nebo „můj první gram“ – investiční gramovou cihličku zlata.

Pokud chcete něco praktičtějšího, tak zkuste nechat vyrobit rámeček na fotku s vyrytým datem křtu (velice hezké jsou hliníkové rámečky). Do rámečku můžete, prakticky do druhého dne, vložit fotku miminka z obřadu. Dárek bude rodičům, a posléze i dítěti, připomínat tuto událost, kdykoliv se na něj podívají. Stejnou službu udělají také všechny další předměty s vyrytým, vypískovaným nebo vyšitým datem či jménem – sada skleniček, kojenecká láhev, dětský bryndáček.

Pro ty praktičtější z Vás je také hezkým darem založení dětského konta (můžete každý měsíc v den výročí křtu na účet přispívat) nebo jednoduše peníze v obálce.

A posledním tipem je dárek, který potěší zejména tatínky – co takhle darovat láhev slivovice k archivaci a otevření v den 18. narozenin dítěte?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient