Maminky na mateřské šetří a tady jsou jejich rady

Nakupujte CHYTŘE ve slevách. Udržujte si přehled o cenách jednotlivých potravin (Kolik stojí máslo? Kolik mléko?). Tak se Vám nestane, že naletíte na „výhodnou akci“.

U zboží se dívejte na JEDNOTKOVOU cenu. U všeho zboží kontrolujte jednotkovou cenu, tzn.: cenu za 1 kus, cenu za 1 kg, cenu za 1litr.

Dejte si určitý LIMIT a ten dodržujte. Např. plenu nekoupím za víc než 4Kč/kus, tabletu do myčky za víc než 3Kč/ks atd. Když zrovna nebude zboží v akci ve Vašem limitu, tak prostě počkejte – příští týden se sleva jistě objeví.

Letáky jsou zdlouhavé, hledejte na INTERNETU. Hledat jednu položku (např. potřebuji mléko) v tištěných letácích je zdlouhavé. Hledejte na internetových stránkách shromažďujících akční zboží v obchodech, např. www.kupujete.cz

Nekupujte polotovary. A tím mám na mysli také různé dětské příkrmy, přesnídávky, pudinky atd. Vše levněji vyrobíte doma sama – místo drahé kupované svačinky smíchejte třeba tvaroh s marmeládou nebo medem.

Uvařte toho hodně. Oběd pro dítě a Vás trochu „nadsaďte“ – zbude Vám k večeři a manžel bude potěšen. Nejdražší večeře jsou „rohlík, chleba s něčím“.

Po potřebách pro miminka se podívejte také na BAZAROVÉ stránky. Nemějte výčitky svědomí, když nějakou tu věc dítěti koupíte již používané. Je jen potřeba dobře rozlišit, zda je konkrétní věc vhodné právě takto nakoupit (např. spodní prádlo určitě ne).

Plaťte v hotovosti. Budete mít větší přehled o své finanční situaci, navíc se výdaje lépe kontrolují a Vy si každou korunu dvakrát rozmyslíte.

Vytvořte si rozpočet – určete si, kolik můžete týdně utratit. Maminky mají nejčastěji na týden 1000Kč, tedy cca 140Kč/den. Zkuste s tímto limitem počítat. Z každého dne, kdy se Vám to podaří, se budete radovat!

Zbavte se kreditních karet.

Vytvořte si rezervu. A je jedno, jak vysoká bude. Ideální je potom ve výši cca 3násobku měsíčních výdajů.

Hledejte způsoby jak si přivydělat. Někdy Vám v daný měsíc pomůže málo – třeba jen prodaný kousek na bazarových stránkách – více v nšem článku: V každé domácnosti se povalují peníze – stačí je jen zvednout!

Nechte si poradit. Setkávejte se s přáteli, kteří umí správně hospodařit, a nechejte si poradit. Hlavně neposlouchejte rady známých, kteří jsou na tom stejně (nebo ještě hůř) než Vy.

A jaké jsou Vaše tipy na správné hospodaření zejména na mateřské dovolené? Jaký je ten Váš tip jak ušetřit?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient