Když přijde první láska

První láska nás může ovlivnit na celý život. Alena stále viděla ve své dceři to malé děvčátko, ve skutečnosti už je Aneta velká dospívající třináctiletá dívka. Poslední týdny se Aneta chová jinak, než dříve, začala trávit více času v koupelně, dokonce se lehce malovat, oblečení ráno vybírá nekonečně dlouho a je ochotná si i přivstat. Alena si všimla, že jí také ubývá její oblíbená vůně. Je to tím, že je její dcera v pubertě, nebo se už dokonce zamilovala? Alena si sama dobře vzpomíná na první velkou lásku, kterou prožívala o dva roky později než její dcera. Doba je však jiná. Ona se také matce tenkrát nechtěla zpočátku svěřit, je však důležité si o tom se svou dcerou promluvit.

Období puberty je náročné období jak pro dospívající děti, tak pro jejich rodiče. Alena dobře věděla, že by mohla hodně pokazit a rozhodla se, že manželovi zatím nic říkat nebude. Muži si těchto „drobností“ tolik nevšímají, ale mámě prostě nic neunikne. Dlouho hledala vhodnou dobu, kdy si o tom s dcerou promluvit a rozhodla se, že si spolu o víkendu zajdou do kina a pak na večeři. Nejprve ji zamrzela reakce dcery, která by dřív za kino a dobrou večeři skákala metr vysoko, teď se spíš tvářila tak, že se jí ani nechce. Prostě mění se, už není tou malou holčičkou.

Kino bylo moc pěkné a u večeře se Alena začala velmi citlivě o tom, že si všimla, jak se Anetka v posledních týdnech pěkně obléká a je celkově taková zasněná. „Měla jsem to podobně, když jsem prožívala svou první lásku, to už je sice dávno, ale pomatuji si to moc dobře“, říká Alena. Tímto citlivým přístupem si získala dcery důvěru, i když se jí o tom hovořit příliš nechtělo.

Co z toho plyne? Na děti se musí vždy velmi citlivě, pokud se jedná o téma, která jim jsou očividně proti srsti. A je jedno, zda je tomu dítěti 5 nebo 15. A každá máma dobře ví, co na její dítě nejlépe platí. Hlavně neztratit jeho důvěru.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient