Společné bydlení s rodiči je test vašeho vztahu!

{xtypo_quote_left}Pokud máte jen sebemenší možnost bydlet sami, využijte ji!{/xtypo_quote_left}

V období před sestěhováním nepodceňujte poznání partnerovy rodiny. Jestliže je v ní něco v nepořádku, tak se ke společnému bydlení rozhodně nenechte přemluvit. Pokud totiž například v rodině partnera matka něco řekne a všichni bez jediné připomínky poslouchají, není to rozhodně v pořádku a pro vás by to mělo být varovným signálem.

Z řady důvodů bývá snazší soužití s rodiči ženy. Jednak proto, že matka s dcerou mívají podobnější návyky, co se týče běžného provozu, než snacha s tchyní, ale také proto, že v rodině ženy je menší riziko žárlení. Tchyni může právem znejistit, když se jí doma začne pohybovat o generaci mladší žena.

{xtypo_quote_left}Soužití více generací pod jednou střechou klade na všechny zvýšené nároky!{/xtypo_quote_left}

Příčin neshod je několik. Partnerský vztah je již od počátku ve své podstatě nevyrovnaný, protože jeden z partnerů zůstává ve svém teritoriu, zatímco druhý se tam může dlouho cítit jako host.

Dalším rizikovým bodem je tzv. rozdělení teritorií. Od samého začátku musí být jasně zřejmé, že jde o dvě samostatné jednotky a toto musíte také respektovat. Samozřejmostí by tedy mělo být klepání na dveře před vstoupením.

Dalšími body nesvárů je méně soukromí, rozdílné názory na finanční stránku společného bydlení, ale také nevyrovnanost rodičů s osamostatněním dítěte. Varovnými signály v tomto případě je vměšováním se do všeho, citové vydírání, přemrštěná pomoc ze strany rodičů, ale také nerespektování pravidel při hlídání dětí mladého páru.

Může to být také tak, že syn je tak závislý na své matce, že nevnímá nebo nevidí nebo nechce vidět, co všechno prožívá jeho žena a nechce to řešit. Pokud k tomuto dojde, tak tento vzájemný vztah dlouho nevydrží.

{xtypo_quote_left}Jde o to, aby se každý v domě cítil dobře a měl pocit svobody, nikoli omezování.{/xtypo_quote_left}

Společné bydlení s rodiči není pro každého a je nutné si tento krok dobře rozmyslet. Bude vznikat více konfliktních situací a váš vztah tak projde testem, do jaké míry jste ve vztahu jednotní a schopni se dohodnout. Mladý pár by měl dát jednoznačně přednost samostatnému bydlení, které dává prostor k vytvoření zdravého a pevného vzájemného vztahu, důvěry, zralého manželského soužití.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient