Vybíráme ideální postel pro dítě – od narození až po pubertu!


Charakteristika dětské postele pro miminko

Pro děti do 2 let věku jsou ideální volbou klasické dětské postele s vysokými boky. K dostání jsou ve trojím provedení: pevné, otevírací či stahovací. U otevíracího provedení hrozí, že si dítě do zavírání skřípne prsty. Postel pro nejmenší děti by měla mít lamelový pevný rošt a je důležité ji vybavit středně tvrdou matrací. Ta je zárukou, že se dítě nebude do matrace zabořovat a současně eliminuje vznik ploché hlavičky. Žádoucí rozměry jsou 60 x 120 cm či větší. Při nákupu sledujte informace od výrobce, postel musí vyhovovat platným normám EU ČSN EN 716-1 a ČSN EN 716-2, které platí pro výrobky pro děti do 3 let. Zvažte, zda musí vaše dítě mít nad postýlkou nebesa, kolotoč a další prvky. Umístěné na nesprávném místě budou zhoršovat či omezovat manipulaci s vaším děťátkem. Do postýlky dítěti dávejte jen minimum hraček!

Rostoucí dětské postele a další vychytávky

Zhruba tříletému dítěti je vhodné pořídit jeho vlastní velkou postel. Jako doplněk k ní kupte zábranu proti pádu. Pokud je postel postavena bokem ke zdi, dejte na zeď kapsář nebo polštářky, aby na dítě nešel chlad. Dejte si pozor, aby postel neměla ostré hrany či vyčnívající šrouby, které by způsobily zranění. Dětské postele se zábranou jsou vhodné pro děti do cca 6 let.

V současné době jsou hodně oblíbené multifunkční dětské postele. Kromě zóny pro spánek obsahují i poličky, úložné skříňky, dětský stolek, někdy i skluzavku a další. Hodí se zejména pro malé pokoje. Máte-li malý prostor a 2 děti, pořiďte jim patrové dětské postele, existuje i varianta pro 3 děti.

Věnujte se materiálovému provedení. Dětské postele vyrobené z kvalitního dřeva (vhodný je smrkový masiv) vydrží sloužit mnoho let! I starší děti musí spát na tvrdších matracích, naprosto nevhodné jsou pro ně matrace se zónami!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient