Poslední rok v mateřské školce? Čas na pohádkový dárek

Pro všechny rodiče budoucích školáčků jsme připravili několik tipů na dárek pro vychovatelky v mateřské školce, které svým svěřencům rády předčítají před spaním pohádky. K výběru toho nejvhodnějšího dárečku nám posloužil jako klíč právě dětský příběh, který paní učitelka čte nejraději.

Sněhurka, Růženka a Popelka

Zalíbení v princeznách všeho druhu si od dětských let neudrží jen tak někdo. Je k tomu třeba romantická duše a víra ve šťastné konce. Princeznovské šaty, korunky, princové na bílém koni a láska na první pohled, o tom všem možná ráda předčítá vychovatelka vašeho dítěte. Pokud ano, zkuste se zamyslet, co na ni vídáte, když ráno vedete dítě do školky a odpoledne zase domů. Nemá ráda nějakou konkrétní barvu nebo typ doplňku? Pokud si ráda vyčesává vlasy nahoru, poohlédněte se po nějaké hezké sponě. Nebo je spíš odbornice přes náušnice či šátky? I s takovou výzvou si jistě snadno poradíte. Pokud jste na jejím pracovním stole zahlédli barevný zápisník nebo diář, radost jí uděláte i nějakým pečlivě vybraným praktickým dárkem.

Osvědčená klasika

Malý Budulínek, velký Otesánek, mlsní Jeníček s Mařenkou v perníkové chaloupce a Červená Karkulka, to jsou hrdinové těch nejklasičtějších pohádek, jaké si představíte. Nestárnoucí hrdinové dětských příběhů budou mít vždy místo v srdci malých posluchačů. Stejně tak dokáže i klasický dárek vždy vykouzlit upřímný úsměv na rtech paní učitelky. Něco na zub jen tak někoho neurazí, sáhněte proto třeba po výborných nakládaných švestkách v kvalitní hořké čokoládě, které vyrábí česká čokoládovna Carla. V květinářství si nechte navázat kytici z čerstvých květin, nebo vychovatelku obdarujte pěknou rostlinkou v květináči.

Hlavou proti zlu

Právě pohádky nás naučily jako první, že ne se vším je radno bojovat silou. Často je potřeba vytasit se s rozumem a ušetřit si tak námahu i pár šrámů. Chytrou Horákyni, Lišku Bystroušku nebo děda Vševěda nepřistihnete s mečem v ruce. Kdo si ale libuje v pohádkách, kde silného převeze chytrák, toho nebude snadné uspokojit prvním dárkem, co vám cvrnkne do nosu. Znáte-li se s paní učitelkou lépe, možná si troufnete i na výběr poutavé knihy. Ale opatrně, abyste nesáhli vedle. Podobně je na tom třeba poukaz na divadelní představení, který může být osvěžujícím překvapením stejně jako trapným šlápnutím vedle. Pokud se ale trefíte do vkusu vychovatelky, zařadíte se na seznam nejoblíbenějších rodičů.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient