Vtipný dárek pro děti: Pexeso s vlastními fotkami

Dnešní děti mají tolik dárků, že není vůbec lehké je něčím extra zaujmout. Zatímco vy jste si s jednou panenkou nebo traktůrkem vyhráli rok, v současnosti jsou děti zvyklé hračky často měnit. Jak vybrat hračku, která je tak brzy neomrzí?

Vyberte jim dárek, který je specifický pro vaši rodinu. Dokonalým příkladem je pexeso s vlastními fotkami.

Pexeso rozvíjí mozek

Místo hraní na počítači by měly děti trávit více času hraním deskových a stolních her. Je pravda, že ty jsou kolikrát ještě dražší než hry počítačové. Nemusíte ovšem kupovat žádné aktuálně populární deskovky. Spoustu legrace si užijete i s pexesem. U pexesa děti procvičí bystrost, soustředění i paměť. A to stejné platí pro vás! Nevýhodou je, že s pexesem si dítko nevyhraje samo. Jde o ideální dárek pro sourozence, případně se prostě čas od času budete muset obětovat a také zapojit mozkové závity.

Zapomeňte na zvířátka, pořiďte pexeso s vlastními fotkami

Co kdybyste místo zvířátek nebo pohádkových postaviček hledali dvojice vašich vlastních fotografií? Na pexeso lze nechat natisknout libovolné motivy, třeba fotky z dovolených nebo fotky s domácími mazlíčky. Pěkný nápad je také udělat pexeso s fotkami příbuzných. Takhle si děti zapamatují i tváře tetiček a strýčků, které vídají maximálně jednou do roka.

Vyberte 20 oblíbených fotek

Pexeso z vlastních fotografií vám vytvoří na Dareckyodsrdce.cz. Pexeso vytisknou klasicky na formát A3, na lesklý papír. Jedna kartička má velikost 5×5 cm, celkem máte 40 kartiček, tedy 20 dvojic. Upřímně řečeno, vybrat 20 fotek je to nejtěžší. Ono totiž dvacet není vůbec moc. Popřemýšlejte taktéž nad tím, jak složité vaše pexeso bude. Čím podobnější fotografie zvolíte, tím těžší hru vytvoříte. Pokud si tedy stvoříte pexeso z fotek od moře, bude náročnější, než kdybyste přidali i fotky domácích mazlíčků, od babičky, z hor, ze zoologické zahrady apod.

Dárky s motivy vaší vlastní rodiny mají u dětí obecně úspěch. Můžete vymyslet i jiný vtipný dárek s fotkou – třeba hrníček či polštářek. Co takhle nechat na polštář natisknout fotku maminky, a pak argumentovat dítku, že s ním je maminka v postýlce, takže se nemusí ničeho bát?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient