Kreativní činnost děti baví


{loadposition reklamni3}

Kreslení pastelkami nebo jinými barevnými tužkami je jednoduché a mohou tuhle činnost provozovat kdykoli, bez nějakých složitých příprav. Děti si vezmou tužku a papír a kreslí, jen tak, sobě pro radost nebo nakreslí obrázek pro někoho z rodiny. Kresbou vyjádří svoje pocity, kladné i záporné emoce, radost i smutek. Psychologové dovedou z jejich kresby snadno číst. I rodiče se to mohou naučit a poznají z vytvořeného námětu duševní stav dítěte.

Podporujte dětskou inspiraci

Podle ročního období můžeme dát typ dítěti, co má nakreslit nebo namalovat barvičkami. V létě by nebylo vhodné, aby dítě kreslilo sněhuláka a opačně. Vliv prostředí dítě samo podněcuje a jeho více či méně dovedné kresby se ve výtvoru odráží. Pokud dítěti chybí trochu inspirace, můžeme mu pomoci, ukázat jak vypadá nakreslený domeček, v něm okna, dveře nebo komín na střeše.

Tvoření z přírodního materiálu – listy ze stromů, dřívka, písek, luštěniny, kamínky, keramická hlína, to vše je možné využít ke kreativní činnosti.  Poznáte, jak moc to dítě baví, neboť výsledky bývají pěkné. Pokud se dítěti něco nepodaří, nekritizujeme a vždy tam najdeme nějaký klad. Jinak bychom dítě odradili a ztratilo by tak motivaci.  Tohle tvoření je velice prospěšná činnost. Dítě se seznamuje s nevšedním materiálem, poznává jeho vlastnosti (písek je sypký, hlína je mazlavá a tvárná).

Podstatné je dbát na to, aby si dítě osvojovalo správné návyky držení tužky. Kreslením se podporuje uvolnění ruky, což je dobrý základ pro pozdější psaní. Svůj opodstatněný význam má rozvíjení grafomotorických dovedností, které jsou důležité pro schopnost vnímání a rozvoj řeči.

Podporujte u dítěte zájem o kreativní tvořivost, získává tak nové schopnosti a dovednosti a osvojuje si správné pracovní návyky.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient