Předcházejte popáleninám u dětí


Popáleniny u dětí

Každý den se více než 300 dětí ve věku od 0 do 19 let ošetřuje v nemocnicích pro poranění souvisejícími s popáleninami a dvě děti na následky tohoto poranění zemřou. Mladší děti mají větší pravděpodobnost, že utrpí zranění způsobená popáleninami, které jsou způsobeny horkými tekutinami nebo párou, zatímco starší děti mají větší pravděpodobnost, že utrpí zranění způsobená přímým kontaktem s ohněm.

Naštěstí existují způsoby, jak můžete své děti před popáleninami chránit.

Prevence popálenin – klíčové tipy

Abyste zabránili vzniku popálenin a požáru:

  • Buďte ve střehu – Instalujte a udržujte kouřové poplachy ve vaší domácnosti na každém patře a v blízkosti všech místností určených ke spánku u všech členů rodiny. Testujte své poplašné hlásiče jednou za měsíc, abyste se ujistili, že fungují správně. Pokud je to možné, používejte baterie s dlouhou životností.
  • Mějte plán útěku – Vytvořte a nacvičte rodinný plán útěku a zapojte do plánování také děti. Ujistěte se, že všichni znají minimálně dvě cesty z každé místnosti a identifikují místo, kde se venku všichni sejdete.
  • Vařte s opatrností – Používejte bezpečné postupy u vaření a také venkovního grilování, jako je například ponechání jídla bez dozoru na sporáku, nebo pohyb dětí v okolí grilu. Rovněž kontrolujte nebo omezujte používání sporáků, pecí a zejména mikrovlnných trub dětmi.
  • Kontrolujte teplotu ohřívače vody – Nastavte termostat ohřívače vody na 50 stupňů Celsia nebo nižší. Kojenci a malé děti nemusí být schopni dostat se z vody, která může být příliš horká, a udržování konstantního nastavení termostatu může pomoci řídit teplotu vody v celém domě – zabránit tomu, aby se teplota dostala příliš vysoko.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient