Proč je knihovna v dětském pokoji tak důležitá?


Výhody čtení s dětmi

Všichni víme, že čtení je pro děti dobré – ale jste obeznámeni s konkrétními výhodami, které plynou pro vaše dítě tím, že s ním čtete? Níže popisujeme některé výhody, které zdůrazňují důležitost čtení pro vaše dítě ve věku od dvou do pěti let. V tomto případě je jasné, že dítěti budete předčítat vy. Vaše dítě se ale učí pracovat s knihami.

1. Silnější vztah s rodiči

Toto je první, a velmi důležitá výhoda, která ze společného čtení plyne. Jak vaše dítě roste, začíná se čím dál více pohybovat – běhá a neustále zkoumá své okolí. Posezení s knihou vám umožní zpomalit a obnovit sladké časy, které jste si užívali, když jste ještě byli dětmi. Místo toho, aby vaše dítě později vidělo čtení jako nějakou práci nebo úkol, stane se čtení aktivitou, která pro něj nebude vynucována.

2. Akademické dovednosti

Jednou z hlavních výhod čtení dětem předškolního věku je obecně vyšší schopnost učení se novým věcem. Četné studie ukázaly, že žáci, kteří byli vystaveni čtení ještě před školní docházkou, mají větší pravděpodobnost, že si lépe povedou ve všech aspektech formálního vzdělávání. Koneckonců, pokud se žáci snaží dát dohromady slova a věty, lze očekávat, že pochopí i matematiku, vědu a další předměty.

3. Základní dovednosti řeči

V předškolním věku se děti učí kritické jazykové a výpovědní dovednosti. V tomto věku děti pravděpodobně děti začnou slyšet a vyslovovat slova sami. To znamená také lepší komunikační dovednosti, dítě si rozšiřuje svou slovní zásobu a umí ji používat.

4. Lepší logické myšlení

Dalším důkazem významu čtení pro děti je jejich schopnost uchopit abstraktní pojmy, aplikovat logiku v různých scénářích, rozpoznat příčinu a účinek a využít dobrý úsudek.

Knihovna do dětského pokoje

Když už tedy víme, jaké výhody poskytuje dítěti čtení, je důležité dítěti knihy nabídnout v co nejvíce přitažlivé podobě. Tuto funkci mohou splnit knihovny určené do dětského pokoje, které umožní vašemu dítěti vybírat si jednotlivé knižní tituly podle sebe.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient