Nestárnoucí hračky ze dřeva

Vzpomínáte si, s čím jste si jako malí hráli vy? Určitě si vybavíte různé hračky ze dřeva, ať už to byly obyčejné kostky, dřevění koníčci, vyřezávané figurky, tahací včelka, káča nebo jojo. Ze dřeva se hračky vyrábí už po staletí, hráli si s nimi vaši prarodiče a jejich prarodiče. Dnešním dětem ve výbavičce často chybí. Povíme vám, proč by v pokojíčku toho vašeho chybět neměly.

Edukativní hračky

Dřevěné hračky skvěle rozvíjí motoriku, fantazii a kreativitu. Jsou praktické, snadno se čistí, můžete si být jistí, že k jejich výrobě nebyly použity žádné chemikálie a jsou hypoalergenní. Také se vám nestane, že by se týden po zakoupení rozbily. Naopak – například ve školkách si s nimi hraje několik generací dětí.

Mezi dřevěné hračky pro nejmenší patří určitě klasické kostky s obrázky, které pomáhají rozvíjet představivost. Některé fungují jako jednoduché puzzle, z jiných se dítě naučí třeba zvířátka. K procvičení motoriky perfektně poslouží také dřevěné kuličkové dráhy či aktivní kostka, která obsahuje několik různých aktivit.

Nuťte děti přemýšlet

Zatímco hračka, která mluví či bliká, vlastně funguje sama, u dřevěných alternativ se děti neobejdou bez trochy přemýšlení. Ze dřeva se vyrábí spousta krásných didaktických hraček. Vhodné jsou opravdu od nízkého věku v řádu několika měsíců. Už dávno přitom neplatí, že by hračky ze dřeva byly nudné. Jsou stejně barevné jako ty plastové, kolikrát ještě hezčí.

Jestli budete dřevěnou hračku svému dítěti vybírat, hledejte správnou kategorii. Prodejci vám často přímo řeknou, co hračky podporují. Pro menší děti volte podporu motoriky, u větších se snažte rozvíjet logické myšlení a kreativitu.

1 názor na “Nestárnoucí hračky ze dřeva”

  1. Dobrý den, děkuji za tento článek. Naprosto s vámi souhlasím. Úplně zírám, když vidím známé, jak kupují svým dětem přehršle hraček, ani neví, se kterou si dřív hrát. Já jsem zastánce také dřevěných hraček. Děti si mohou více představovat a vše je podle jejich představ. Jinak se mi líbí vzdělávací knížky od Albi. A co se týče dřevěných hraček, kupovali jsme dětem dřevěného houpacího koníka a takovou pidi sklouzavečku.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient