Levnější nákup? Přes internet nebo s plným žaludkem


Nakupujte přes internet

Zboží na internetu nakoupíte zpravidla levněji než v klasickém kamenném obchodě. A to hlavně elektroniku, kosmetiku, oblečení nebo vybavení na zahradu. Věc, kterou si chcete pořídit, byste ovšem neměli kupovat hned v prvním e-shopu, na který na internetu narazíte.

Zkuste si porovnat cenu výrobku, který jste si na internetu vyhlédli, s nabídkou více e-shopů. S ohledem na typ zboží díky tomu vaše rodinná peněženka ušetří stovky až tisíce korun. K porovnání cen výrobků zkuste využít specializované webové nákupní rádce jako třeba Zboží.cz nebo Heuréka.cz.

Nechoďte nakupovat s dětmi ani s prázdným žaludkem

Děti jsou zárukou toho, že při nakupování skončíte s plným vozíkem věcí, které jste původně nechtěli. Proto choďte raději nakupovat sami, je to pohodlnější, rychlejší a hlavně levnější. Navíc, jestli se zrovna chystáte na nákup potravin, nejprve se pořádně najezte. Pokud vyrazíte do obchodu hladoví, zaručeni nakoupíte to, co jste neměli v plánu. Takto vaše peněženka příliš neušetří – právě naopak.

Používejte nákupní seznam

Když vyrazíte na nákupy, mějte s sebou bezpodmínečně nákupní seznam. Jestliže se podle něj budete řídit a odoláte svodům „výhodných koupí“, které vás budou lákat ve výlohách i samotných regálech, ušetříte. Nakoupíte totiž pouze to, co skutečně chcete, a domů si nedonesete žádnou drahou zbytečnost.

Využívejte akční nabídky a slevy

Vaše rodinná peněženka může ušetřit také tehdy, využijete-li akčních nabídek, slev nebo sezonních výprodejů. Ovšem pozor, akční či zlevněné zboží kupujte pouze tehdy, jestli jej skutečně potřebujete. Fakticky ušetříte jenom tehdy, když při nákupu nebudete jednat impulsivně.

Některé akční či zlevněné zboží se vám navíc může zdát levnější pouze naoko. Nákup takového zboží vždy dobře zvažte, protože jeho cena nemusí být nakonec zas tak výhodná, jak se na první pohled zdála.

Preferujte týdenní nákupy potravin

Jestliže dokážete nakoupit pouze to, co skutečně potřebujete, a k tomuto účelu jste si oblíbili konkrétní obchod s potravinami, který nabízí zboží v přijatelné cenové hladině, zkuste dělat „velké“ nákupy pouze jednou týdně. Samozřejmě s použitím nákupního seznamu. Ušetříte tak nejen čas, ale nebude vás to lákat ani k utrácení za další – často zbytečné – věci.

Spousta rodin se shoduje na tom, že pro ně tento způsob nakupování vyjde daleko levněji, než kdyby měli do obchodu s potravinami chodit několikrát do týdne. Jestli se proto rozhodnete pro „velký nákup“ jednou týdně, bude vám potom určitě stačit, když si navíc párkrát dle potřeby dojdete do nejbližšího pekařství pro čerstvé pečivo.

 

market legální fotografie z fotobanky www.pixmac.cz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient