Pohádkový advent v Rakousku


Půvabné Tyrolsko

Pár dnů prožitých v předvánočním Tyrolsku naplní duši vánočním kouzlem. Srdcem oblasti je město Innsbruck, kde se konají hned čtyři vánoční trhy.

Tradičním trhem je ten s obřím vánočním stromem pod Zlatou stříškou (Goldene Dachl) na Starém městě.

Děti se mohou svézt na starodávném kolotoči u stánků na hlavním náměstí. „Moderní“ adventní trh se světelnou instalací ve tvaru křišťálu a stánky s rakouskými i světovými vánočními ozdobami se nachází na ulici Maria-Theresien-Strasse. Lanovkou se lze dostat na nejvýše položený trh Hungerburg, odkud je krásný výhled na okolní hory i na rozsvícené město. V menších městečkách vystupují na trzích folklórní soubory a připravují se dobroty na otevřených ohních. Přímo v horách je možné užívat atmosféru adventu třeba Kützbühlu. Když se k tomu přidá ještě lyžování a jiné sněhové radovánky, tak určitě stojí za to, popřemýšlet třeba na několik dní o ubytování v apartmánech v Tyrolsku.

Útulné Štýrsko

Nejproslulejší vánoční trhy se konají ve Štýrsku. Už 21. listopadu se zahajuje adventní trh ve Starém městě v Grazu. Jeho unikátní atrakcí jsou obří ledové jesličky.

Ve známém poutním místě Mariazell přitahuje pozornost návštěvníků největší adventní věnec na světě a 1000 kg vážící perníková chaloupka.

Kdo by chtěl být ještě blíž k přírodě a zažít advent na horách, ať se vypraví do Schladmingu. Tam může obdivovat vánočně ozdobený les provoněný punčem, pečenými kaštany a čerstvými koblihami, vánoční hudbu nebo loutkové divadlo. Najít vhodné ubytování ve Štýrsku není také žádný problém. Během pár dní si rodina užije lyžování, mlsání a další spousty nejrůznějších zážitků spojených s těšením se na Vánoce.

 

Zdroje obrázků: freeimages.com a Pixabay.com

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient