Oční vady odhalte včas

Rodiče by si u svých dětí měli všímat, jak reagují. Neslzí jim příliš oči? Nepřivírají jedno oko? Nešilhají? Nemají problémy s prostorovým viděním při jízdě na kole? Cílem je zachytit problém a zahájit léčbu včas, neboť vývoj vidění je prakticky dokončen již ve 3 letech. K nejčastějším zrakovým vadám u dětí patří krátkozrakost, dalekozrakost, astigmatismus, tupozrakost a šilhání. Zdaleka všechny oční vady však nelze poznat pouhým pozorováním.

{xtypo_quote_left}V ČR trpí každé 12. dítě ve věku 4 let nezjištěnou oční vadou{/xtypo_quote_left}

Pokud se Vám u dítěte cokoliv nezdá, nebo máte v rodinné anamnéze dědičnost očních vad, rozhodně neotálejte a nechejte zrak dítěte zkontrolovat u odborníka. V dnešní době existuje pohodlné a nekontaktní vyšetření očí, které je schopno odhalit oční choroby vedoucí k tupozrakosti.

Screening je možné aplikovat pro děti již od 6 měsíců. Stačí, když se podívá do kamery a výsledek je znám během několika vteřin. Rodič poté obdrží potvrzení o vyšetření, kde jsou zaznamenány naměřené dioptrické hodnoty očí, které lze okamžitě porovnat s fyziologickými hodnotami a věkem dítěte. Na základě toho je možné určit, zda má dítě problémy při vidění do blízka a do dálky.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient