Kam závislost na automatech zavedla naši rodinu

Ale teď je všechno jinak. Musela jsem na manžela vytáhnout rozvod, před týdnem se z našeho manželství staly dvě na sobě nezávislé osoby a já jsem se nastěhovala zpátky ke svým rodičům a on mi dnes ráno poslal zprávu, abych se k němu vrátila, že se vším skoncuje, že se jde léčit. Pravdou je, že ho odvezli do blázince, takže nejspíše s tím něco bude dělat, však to taky bylo neúnosné. Ale potom všem, co jsem si zažila, ho už nechci ani vidět. Jen doufám, že mu z toho pomůže jeho rodina, aby aspoň někde cítil podporu a já bych s čistým svědomím mohla naše holky pustit za tatínkem na návštěvu.

Začalo to poměrně nevině. V práci trávil dost času a pak se to stále prodlužovalo, protože mi tvrdil, že mají hodně práce. Já jsem věděla, že svou práci žije, tak jsem nijak nenamítala. Navíc to byly peníze, z kterých naše rodina žila. Jenomže ono se to čím dál tím více zhoršovalo. Chodil později a později a už ani tolik peněz neměl. Mně to vysvětloval jako krizi ve firmě, že firma má dluhy, padá a nemá na to, aby jim dávala platy, a on tam musí být, aby jí zachránil. Nebyla jsem nadšená, ale co jsem měla dělat?!

Ale pak jednou přišel domů až ráno aniž by mi to vysvětlit. Jeho noci mimo domov se opakovaly a vždy mi řekl, že to bylo kvůli práci a přitom další výplata byla opět nižší. Moje kamarádka, které jsem se se všemi problémy svěřila, mi řekla, že si myslí, že má můj manžel někde milenku. Nikdy jsem si nedokázala představit, že by můj milující a ten úžasný manžel mohl mít někde jinou ženu. Avšak všechny důkazy a všechno to, co se dělo tomu napovídalo. Tak jsme se rozhodla, že ho jeden den budu sledovat. Přišla jsem si hrozně, bylo mi trapně a blbě, dokonce jsem i zvracela, ale nechtěla jsem zahodit to krásné, co jsme měli.

Když jsem viděla, jak můj manžel otevírá dveře toho baru, tak jsem měla slzy v očích. Ale pořád něco ve mně říkalo, že on mě nemůže podvádět. Tak jsem šla taky dovnitř. To co jsem uviděla, mě na chvíli nechalo stát beze slova. Můj manžel seděl u herního automatu. Beze slova jsem šla za ním a on od toho automatu ani neodtrhnul oči. On si nevšiml, že vedle něho stojí jeho manželka. Pozdravila jsem ho, on mi odpověděl, ale jeho pohled stále mířil do automatu. Se slzami v očích jsem odtud doslova utekla.

Na druhý den ráno, než šel do práce, jsem si s ním chtěla promluvit. Řekla jsem mu, co se dělo včera večer. A on se z ničeho nic úplně sesypal, že ví, že je závislý, ale že to jinak nejde. Najednou mi ho bylo strašně líto a chtěla jsem mu nějak pomoct. Dohodli jsme se, že on se pokusí tam nechodit, že rovnou z práce bude chodit domů. Pár dní ze začátku sice přišel pozdě, ale byl to začátek, takže jsem mu to promíjela, ale pak už chodil vzorně domů.

Ale když měla přijít na náš rodinný účet jeho výplata, tak jsem byla opět v šoku. Ono nepřišlo vůbec nic. Já v nevědomosti, co se děje, jsem celá rozrušená volala šéfovi firmy, kde můj manžel pracoval, abych mu vynadala, že to nejde, protože z toho platu živíme celou rodinu. A dozvěděla jsem se, že můj manžel přestal do práce chodit úplně. Opět jsem se rozbrečela a bylo mi z toho opravdu blbě, zase jsem několik dní zvracela. Můj manžel, který byl vzor každého muže, propadl závislosti, své manželce lže a o své krásné dcerky se vůbec nezajímá. Snažila jsem se mu pomoct, ale marně. Několikrát jsme byli společně na sezení, ale jemu to nic nepřineslo, pořád hrál. A nepřestal ani, když jsem mu řekla, že by o nás mohl přijít. Všechno mu bylo jedno, hlavně, že mohl házet do automatů. Tak mi nezbývalo nic jiného, než požádat o rozvod.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient