Tip na výlet: Pohádková kovárna Selibov

Začíná léto. Čas prázdnin, letních radovánek, výletů a dovolených. Jenže kam se vydat s malými nezbedníky, aby se dosytnosti vyřádili a užili si pěkný den, na který budou dlouho vzpomínat? Pokud máte rádi pohádky, rozhodně musíte navštívit Pohádkovou kovárnu v malebné vesničce Selibov, která se nachází nedaleko města Písek a nabízí vašim dětem všemožné aktivity a hry, které je zaručeně zabaví na celý den.

Co na vás čeká a nemine?

Rozhodně si nenechte ujít stezku čápa Ferdinanda, která vám, mimo jiné, nabízí i další typy na výlet. Stezka má sedm stanovišť. Na každém z nich je krátké povídání o zajímavých místech v okolí a také pohádková hádanka pro vaše děti. Pokud hádanku odhalíte, smíte si do karty, kterou obdržíte u vstupu do kovárny, obtisknout razítko. Při nasbírání všech razítek, získáte diplom a titul znalce českých pohádek.

Připravená pro vaše děti je i dílnička, kde si můžou nakreslit nějaký obrázek, vybarvit omalovánku či si něco vymodelovat z formely.

V případě, že by umělecká tvorba děti přestala bavit, mohou se projít pohádkovou zahradou, kde je pro ně připraveno mnoho her, například házení kroužků, či si mohou pohrát s kamarády v dětském koutku. V letních dnech je pro ně připraven i malý bazének, kde se mohou vykoupat. Dětské fantazii se zde skutečně meze nekladou.

Zlatým hřebem celého dne je ale prohlídka Pohádkové kovárny, kde na vás a vaše děti čekají hastrmani, broučci či pravá, nefalšovaná, čertovská veselka.

Pro větší děti nabízí kovárna výstavu kovářského umění, kde se dozvíte mnoho z historie kovářství i běžného venkovského života.

Zapomenout nesmíme ani na velice krásnou expozici obrazů pohádkových bytostí od akademického malíře pana Karla Franty, který je mimo jiné i ilustrátorem dětských pohádkových knížek.

Něco na památku

V kovárně je pro vás samozřejmě připraven i malý pohádkový obchůdek, kde si můžete zakoupit originální upomínkové předměty, jako jsou pohádkové knihy, puzzle, dřevěné meče nebo drobné vyřezávané ozdobičky. V Kovárně mysleli na vše, takže pokud vám vyschne v krku něco vás přepadne vlčí hlad, můžete využít zdejšího Občerstvení u Čertova mlýna, nebo si opéct buřtíky u zdejšího ohniště.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient