Jak zařídit dětský pokoj pro školáka

Chystáte se zařizovat pokojíček prvňáčkovi nebo staršímu školákovi? Vybavte místnost praktickým a moderním nábytkem, díky kterému bude interiér působit vzdušným dojmem a zároveň nabídne dostatečné množství úložných prostorů pro učebnice, potřeby do školy, ale i hračky a další věci. Zjistěte, na co se při zařizování soustředit a na co nezapomenout.

Prostor na učení i zábavu

Dětský pokoj školáka má nabízet prostor jak na učení, tak i na zábavu. Nezapomeňte tedy kromě úložných prostorů také na dostatek volného místa určeného k hraní, odpočinku a relaxaci. Důležité je rozdělit místnost na 3 zóny – pro učení, hraní a spánek. Tyto zóny by měly být, pokud možno alespoň vizuálně oddělené, aby do sebe nezasahovaly a neprolínaly se. V zóně na hraní může být umístěn třeba kusový hrací koberec, který se stane i zajímavým bytovým doplňkem.

Dostatečně prostorný psací stůl

Důležitý a nepostradatelný nábytek do dětského pokoje malých i větších školáků je beze sporu psací stůl. A právě proto by se tomuto kousku nábytku měla věnovat dostatečná pozornost. Pořiďte dostatečně prostorný psací stůl a ve správné výšce umožňující pohodlnou práci. Umístění byste měli směřovat k přirozenému zdroji světla, tedy co nejblíže k oknu, ale chybět samozřejmě nesmí i další zdroj světla v podobě stolní lampičky. Stolu by nemělo chybět dostatečné množství šuplíků. V blízkosti je vhodné umístit i nástěnku nebo praktické organizéry pro třídění pracovních pomůcek, které tak budou vždy šikovně po ruce.

Kvalitní a pohodlná židle pro zdravá záda vašich dětí

Nevíte, jak vybrat dětskou židli k psacímu stolu a na co se při výběru zaměřit? Dětská židle by měla především poskytovat potřebnou oporu zádům a umožňovat pohodlné sezení. Vhodná je ergonomická a polohovatelná dětská židle s nastavitelnou opěrkou zad, případně i nohou. Samozřejmostí by měly být i područky, které jsou velmi podstatné pro zdravý styl sezení. Důležité je myslet i na správnou hloubku sedáku. Myslete i na nosnost, a to z toho důvodu, abyste za pár let nemuseli pořizovat novou židli.

Vzdušný a praktický nábytek

Vzdušný a praktický dětský nábytek je základem k příjemně působícímu vzhledu pokoje, který na první pohled zapůsobí útulným a nepřeplácaným dojmem. Nábytek pro školáky volte spíše ve světlejších a neutrálních barevných odstínech.

Postel s kvalitní matrací zajišťující zdravý spánek

Pro malé i větší děti, a především pro školáky, je důležitý kvalitní a ničím nerušený spánek. O potřebné pohodlí se postará kvalitní a vhodně zvolená matrace, která zajistí potřebnou oporu páteři a umožní příjemný odpočinek. Matrace má být spíše tvrdší nebo středně tvrdá a její výška alespoň 15 cm. Nejvhodnějším materiálem je pak latex, kokosové vlákno či další přírodní materiály zajišťující důležitou prodyšnost.

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient