Tip na výlet: Pojďte si chytit zlatou rybku

Každé dítě jistě zná jistě pohádku o zlaté rybce a jednu takovou si můžete chytit v Rybím domě v Chotěbuzi nedaleko města Karviná. Rybí dům je komplex nejen výtečné restaurace, možnosti ubytování, ale i úžasného podmořského světa, či posezení v dětském koutku a venkovního velkého přírodního jezera s nespočty druhů ryb. Okolí Rybího domu je sladěno s přírodou. Krásné, dřevěné sochy vyrobily řezbáři nejen z Čech, Polska, ale i Slovenka. Najdete zde i vysokou betonovou sochu slovanského boha Velese.

Komplex je otevřen celoročně, vyjma venkovního posezení (červen, září, říjen je během týdne zavřeno), ale ideální doba návštěvy s dětmi je během týdne. O víkendu je tam opravdu hodně návštěvníků a často se zde i konají velké rodinné oslavy (svatby, výročí), či firemní akce a rozhodně byste si to tak neužili. Budova je bezbariérová, nekuřácká.

K Rybímu domu se dostanete nejen na kole, autem, autobusem, ale i vlakem. Vlaková zastávka je vzdálená pouhých 30 minut pěšky. Pokud by se vám zdálo, že v okolí není nic dalšího zajímavého, musím vás zklamat. Zhruba 20 minut pěšky od Rybího domu se nachází nejvýznamnější středověká památka Archeopark. Vstupné je za přijatelnou cenu a nemusíte mít průvodce.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient