Jak se zbavit přebytečných kil po těhotenství

Těhotenství postavu podstatně změní. K horšímu samozřejmě. Není však důvod se kvůli tomu stresovat, trápit a drasticky omezovat. Tělo si zaslouží spíš hýčkání za to, co dokázalo. Přivedlo na svět nového človíčka.

Přebytečná kila ale samozřejmě nepotěší žádnou maminku. V šestinedělí je vhodné dodržovat odpočinek, pak se můžete pustit do cvičení. Přidejte pohyb, stačí třeba procházky s kočárkem, když miminko spí, cvičte doma v obývacím pokoji podle videí z YouTube. Najděte si, co vás baví, ať už je to jóga, HIIT trénink nebo posilování. A hlavně dodržujte jídelníček. Jak se obecně tvrdí, úspěch v hubnutí je z 80 % založen na jídle a z 20 % na cvičení a pohybu.

Jídelníček při kojení musí být pestrý!

Výpočet BMI vám prozradil, že máte nadváhu? Nesnažte se to vyřešit drastickými dietami. Dokud kojíte, potřebujete mít pestrý jídelníček, aby děťátko dostávalo vše nezbytné. Tělo navíc vyžaduje živiny, aby se dokázalo po těhotenství vzpamatovat. Jednostranně zaměřená dieta či vyřazování některých složek potravy tedy rozhodně není ideální.

A jak si udržovat pestrý jídelníček, při kterém budete hubnout, když s malým děťátkem není čas na dlouhé vyvařování a pečlivé nakupování surovin? Právě v tomto životním obdobím je velkým pomocníkem připravená keto dieta. S keto dietou zhubla už spousta lidí včetně známých osobností, jako jsou Anna K., Tereza Brodská, Jitka Zelenková či Martin Dejdar.

Najíte se zdravě, vyváženě a dosyta

Keto dieta rozhodně není dietou, při níž budete trpět hlady a nikdy si nebudete smět dát nic sladkého. Ba naopak, jsou v ní zařazena i sladká jídla. Je velmi pestrá a vhodná také pro kojící maminky. Téměř každá recenze na keto dietu si jídla vychvaluje, jistě budou chutnat i vám. A díky čemu s ní vlastně zhubnete? Díky pečlivě nastavenému množství a stavu tzv. ketózy, při kterém si tělo bere energii z tuků namísto sacharidů (cukrů). V dietě přijímáte dostatek bílkovin, které zasytí a pomohou udržet svaly, zeleniny i zdravých tuků.

Jdete do toho?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient