Chcete zabavit děti? Barvy na obličej to zvládnou za vás!

Letní prázdniny jsou v plném proudu, ovšem zabavit ratolesti je v některých dnech docela nadlidský výkon. Pokud přemýšlíte nad tím, jak zpříjemnit dětem třeba deštivý den, není nic jednoduššího než koupit barvy na obličej. O zábavu nebude nouze, ba naopak si mrňata ráda zopakují takovou maskérskou exkurzi. V následujících řádcích se zaměříme na barvy a poradíme vám, jak postupovat při malování na obličej. 

Prvně si nacvičíte malování na obličej doma, ovšem poté můžete svým dětem udělat zajímavou masku na karneval. Odhalte v sobě skrytého umělce.

Bez vhodných barviček to nepůjde

Vytvořte dokonalý kostým. Převlek však bude reálný až v okamžiku, kdy ratolesti namalujete obličej. Potřebujete k tomu však speciální barvy na obličej, které nedráždí pokožku. Vybrat si můžete z široké palety odstínů. S barvou se pracuje velice dobře, protože je vodou ředitelná a nanáší se na obličej pomocí štětce, respektive houbičky. Štětcem vykreslíte detaily, houbičkou zase zamalujete větší plochy pokožky. Jakmile barvy na obličeji zaschnou, neotírají se, a tak vaše dítě může klidně řádit, tancovat, hrát si. 

Jakmile budete chtít barvu z obličeje umýt, není to problém, protože vám vystačí voda a obyčejné mýdlo, případně vlhčené ubrousky. 

Jaké masky namalovat? 

U dětí jsou velice oblíbené zvířecí motivy. Holčičky mají rády masku roztomilé kočičky a motýlka. Fantazii se meze nekladou, klidně můžete experimentovat i s odstíny barev. U kluků jsou populární masky tygra a klauna. Právě takového klauna stačí doplnit o barevné oblečení a paruku. 

Co je potřeba pro malování na obličej? 

  • Barvy na obličej
  • Štětce
  • Houbička
  • Kalíšek s vodou
  • Kapesníčky
  • Vlhčené ubrousky

Tip: Pokud hledáte internetový obchod, odkud byste mohli objednat barvy na obličej a další potřeby, podívejte se do KreativniSvet.cz.

Foto: Nois Germain, Pixabay

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient