Zútulněte dětský pokoj samolepkami na zeď

Foto: Dometa.cz

Dětský pokojík je téměř hotový. Bílý nábytek, světlá podlaha, bedny na hračky. Přeci jen tomu něco chybí. Barvy? Něco veselého? Oživte pokoj vašich ratolesti samolepkami na zeď. Některé z nich plní i jiný účel, než je dekorace.

Samolepky na zeď jsou poměrně variabilní. Můžete je nalepit na rovnou zeď, na strop, do rohu, přes roh nebo na nábytek. Výhodou je, že jsou dobře odstranit, nepoškodí podklad, na kterém jsou nalepené. Proto je možné po několika letech batolecí motivy vyměnit za jiné.

Samolepící metr

Některé samolepky splňují více účelů. Slouží jako dekorační doplněk dětského pokoje, zároveň mohou fungovat jako metr pro nejmenší. Od prvních krůčku vašeho batolete na samolepícím metru můžete zaznamenávat pokroky v růstu. Metr může být vyobrazen na kmeni stromu, mezi poletujícími kvítky, nebo na chobotu modrého slona. 

Samolepky s rámečkem na fotky

Dalším skvělým nápadem jsou samolepky s rámečky na fotografie. Motiv nafukovacích balónků, na jejichž šňůrce se vznášejí fotky vašich dětí, rozveselí každý pokoj. Avšak nikde není psáno, že se do rámečku lze vložit jen fotka, může to být i malovaný obrázek.

Jak nalepit samolepku na zeď

Samolepky můžete přilepit na jakýkoli hladký očistěný povrch – na zeď, dřevo, plast či kov. Při aplikaci na hrubě štukovanou zeď je vhodné použít fén. Teplý vzduch přiměje lepidlo lépe přilnout k podkladu. Pokud máte v plánu samolepku nalepit, například, na skříň, odmastěte povrch mýdlovou nebo jarovou vodou.

Samolepku větších rozměrů lepte od středu horního okraje a postupujte dolů a ke krajům. Vyhlaďte ji stěrkou nebo houbičkou. Pokud má přenosnou fólii, vyčkejte 15 minut, než ji sundáte.

Dětský pokoj je jako malé království plné zákoutí. Pokoj pro děti plní více úloh, měl by mít zónu na hraní a zónu pro odpočinek. Tyto zóny lze vkusně podpořit výběrem vhodné samolepky na zeď. 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient