Vydejte se za bohatou historií kakaa a čokolády

Čokoláda škádlí naše chuťové pohárky už po staletí; počínaje mexickým, původně kořeněným nápojem z dob indiánské civilizace Mayů a Aztéků až po slazený mléč-ný nápoj proslulý později na evropském kontinentu. Je statisticky prokázáno, že čokoládu mají v oblibě vždy tři ze čtyř lidí v průměru, proto nás sotva překvapí oblíbenost, kterou čokoláda sebou všude přináší.

Zdraví a čokoláda

Čokoláda jako vhodný zdroj výživy spadá pod důkladnou kontrolu i v dietních studiích. Čokoláda obsahuje protein a minerály jako vápník, draslík, fosfor, železo a hořčík, které jsou základné pro vývoj a obnovu lidských buněk. Je také zdrojem vláknin a mnohých vitamínů (obzvlášt vitamínů B1, B2, PP a E). Tuky a sacharidy dodávají energii a čokoláda obsahuje navíc teobromin, který po-silňuje srdce, stimuluje nervový system a blahodárně potlačuje melancholii.

Lidé se často ptají: „Kde se vzala?“, „Odkud čokoláda pochází?“, „V čem spočívá tajemství výroby kvalitní čokolády?“ nebo „Zdali je pravdou, že byla využívána také v lékařství?“

Muzeum Choco Story odpovídá na tyto i jiné otázky vzkříšením více než 4 tisíce let staré historie kakaa a čokolády – v pojmech, obrazech a ve svůdných esencích.

Prohlídka vypráví historii vzniku a vývoje čokolády prostřednictvím unikátní sbír-ky, která čítá téměř 1000 různych exponátů. Tyto autentické historické artefakty nadchnou duši nejen každého historika, ale i těch, které čokoláda zajímá pouze z povzdálí.

Muzeum vtáhne návštěvníky do vzrušujícího světa kakaa a tato dobrodružní pouť bude pastvou jak pro jejich oči, tak čich či samozřejmost jejich chuťových pohárků.

V předváděcím centru, které je také součástí kulinařské prohlídky, návštěvnící od-halí tajemství výroby vynikající hedvábné čokolády vždy s pečlivým zřetelem na je-jí suroviny a samotné zpracování. V závěru této demonstrace budou mít, samozřej-mě, možnost ochutnat pravé čokoládové pralinky, které se v muzeu připravují.

Muzem čokolády vzniklo na základě osobního nadšení pana Van Belleho a manže-lů Mestdaghových a je sponzorováno belgickou společností Belcolade, která je pos-lední továrnou na výrobu autentické belgické čokolády.

{loadposition reklamni3}

Choco-Story je svou sbírkou jedinečné a v České republice nemá obdoby.

Předváděcí centrum

Nevíte odkud se bere hedvábní vzhled čokolády a její křupavé složení? Před od-chodem z muzea se proto zcela jistě budete chtít podívat do předváděcího centra, ve kterém se seznámíte s výrobou čokolády v té nejsnadnější podobě. Poté budete bezprostředně zváni k samotné ochutnávce čokoládových výrobků, které se přímo v muzeu připravují.

Choco-Story obchůdek

A když budete chtít proniknout do historie a tajemství čokolády hlouběji, pak je náš Choco-Story obchůdek tím nejideálnějším místem pro vaše nákupy. Najdete v něm totiž řadu suvenyrů, které vám připomenou vaší návštěvu v Muzeu čokolády.

Vydejte se na potulky bohatou historií kakaa a čokolády a objevte jedinečné Choco-Story/Muzeum čokolády!

www.choco-story-praha.cz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient