Vybírejte koupelnu tak, aby byla i pro vaše děti!

Je jisté, že úprava bude něco stát, ale berte to tak, že jde o investici do vašich dětí, které milujete nejvíce. Dětská koupelna by měla být veselá, bezpečná a prakticky řešená.

Koupelna pro děti má své výhody

Pokud svým dětem dáte tu možnost mít vlastní koupelnu, pak jistě předejdete ranním tlačenicím, které dělají nový den více hektickým a stresovým. Rozdělené koupelny mají však i velikou přednost v tom, že se děti daleko snáze a rychleji naučí samostatnosti v oblasti péče o sebe sama a hygieně.

Při učení základním hygienickým návykům na děti nikdo netlačí, aby spěchaly. Jejich koupelna je jen pro ně a navíc v designu, který je baví a motivuje. Samozřejmostí dětské koupelny je všechno vybavení v menší velikosti. Koupelnový nábytek by měl být přizpůsobený dětem a jejich výšce. Sanitární předměty by měly být velikostně odpovídající potřebám nejmenších.

Dětskou koupelnu je možné vybavit celou sadou koupelnového nábytku, která je veliká přesně tak pro děti a navíc má oblé tvary, které brání zranění.

Bezpečnost především

Umyvadla v dětské koupelně by měla mít sníženou hloubku a speciální odtok, který brání přetečení vody. V případě, že zvolíte vanu na koupání, rozměrově postačí délka 120-160 cm a šířka do 70 cm. Na dno vany nezapomeňte přidat protiskluzovou podložku a svou funkci mají i madla po stranách vany. Do dětské koupelny můžete dát i sprchový kout s hlubší vaničkou, která poslouží koupání stejně tak dobře jako vana. Baterie umyvadla, sprchy nebo vany by měly mít termostatický pojistný ventil, jenž brání opaření.

Při zařizování koupelny nezapomeňte ani na světlo, to by mělo být dostatečně intenzivní, ale ne nepříjemné. Aktuálně je nejvíce oblíbené led světlo do koupelny, které nabízí největší svítivost a úsporu energie.

Zaujala vás představa dětské koupelny? Zrealizujete ji?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient