Po mateřské znovu do práce

Ženy se při návratu do práce zbytečně podceňují. Mají pocit, že po několikaleté rodičovské „zhlouply“, že ztratily kontakt s okolním světem a že budou působit tak trochu jako „slon v porcelánu“. Z těchto pocitů pramení také ztráta sebedůvěry a nejistota při prezentaci svých schopností. Ano, každé začátky jsou těžké a Vás jistě čeká nelehké období, v němž si budete muset umět poradit s jiným denním rytmem a zvládnout reorganizaci chodu rodiny. Ale berte to pozitivně!

A jak zvládnout co možná nejlehčí průběh této změny?

Připravte se

Na svůj nástup do zaměstnání se pořádně připravte. Předem si promyslete, jak budete vozit děti do školek, kdy je budete vyzvedávat, co dělat v případě nutného přesčasu. Jestliže máte do těchto činností zapojeného manžela, popřemýšlejte, jak by vše fungovalo, kdyby musel odjet na služební cestu. Také nezapomeňte na možné varianty v případě nemocí dětí.

Vytvořte si finanční polštář

Než dostanete první výplatu, budete potřebovat zaplatit spoustu věcí – školky, jízdné do práce, nové přezůvky, možná nové hezké oblečení či kosmetiku. Také si nezapomeňte spočítat, kolik peněz Vám ještě zbývá do vyčerpání částky 220 000,-, což je max. výše rodičovského příspěvku. Může se Vám lehce stát, že poslední měsíc či dva již nedostanete žádnou podporu.

Vše si zařiďte

Již nebudete mít možnost kdykoliv vše zařídit. Proto si vyřiďte vše „papírování“, abyste nemusela čerpat dovolenou na např. vyřizování dětských cestovních dokladů.

Užijte si

Nestresujte se něčím, co je přirozené a poslední dny na rodičovské si dopřejte trochu rozmazlování – zajděte si na kosmetiku, ke kadeřnici nebo na manikúru. Užijte si chvíle volna, získáte tak sebevědomí a v práci budete vypadat odpočatě.

Myslete na to, že k pocitu životní spokojenosti patří nejen krásná role maminky, ale také úspěch v zaměstnání. Přejeme vše maminkám příjemný návrat do práce a mnoho úspěchů, které Váš život naplní spokojeností!

Skupina Manažeři legální fotografie z fotobanky www.pixmac.cz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient