Co všechno potřebujeme do školních lavic


Penál mají všichni

Co tedy najdeme ve školním batohu či aktovce? Tak určitě to bude penál (či jinak pouzdro), který najdeme v tašce nejmenších dětí ale i studentů. Zvláště u prvňáčků je penál poměrně důležitý, je totiž jakousi ústřední ozdobou na lavici a hlavně je to jakási schránka na spoustu další pomůcek. Pokud se rozhlédneme po nabídce penálů, zjistíme, že nabídka je pestrá – co se týče motivů, velikostí i provedení. Dobré je, když se do penálu vejdou všechny důležité psací potřeby – a že jich je: pero, tužky, náhradní náplně, kružítko, pastelky či fixy v základních barvách, guma, ořezávátko, hodí se také malé pravítko. Takže už při výběru penálu v obchodě je potřeba počítat s tím, že všechny tyto na lavici potřebné věci by se měly vejít a mít v penálu své místo. Ceny dvoupatrových pouzder se pohybují mezi 60 a 400 Kč a plnicí pero může stát třicet i dvě stě korun.

Desky a tabulky

Další obsah tašky budou určitě tvořit sešity, ať už linkované, nelinkované, malé či velké. Sešity jsou poměrně náchylné na poškození – natržení či pomačkání, takže je dobré je v aktovce ukládat do desek. Takové desky s motivem medvídka Pú velikosti A5 vyjdou asi na 50 korun. K deskám na sešity je potřeba v případě první třídy přidat i desky na číslice a písmena – to je dalších asi 50 a 60 Kč. U prvňáčka najdeme v aktovce pravděpodobně i některé speciální pomůcky, jako počítadlo nebo stíratelnou tabulku (obé asi po 50 korunách).

Nezapomeňte na svačinu

Nejen školní pomůcky však musí unést aktovka. Ve vhodnou chvíli přichází na řadu svačina a i ta má své místo v aktovce. U každého pořádného školáka tedy najdeme svačinový box (50-250 Kč) a láhev na pití (90-300 Kč).

Nakupte v klidu

Zdaleka jsme neprozkoumali aktovku kompletně a výčet pomůcek jistě není úplný. Samostatnou kapitolou jsou učebnice, které jsou jednak nejtěžším a zároveň nejnákladnějším obsahem aktovek.

Při shánění pomůcek se nejednomu rodiči může zatočit hlava. Aby byl nákup snadnější, rozhodně doporučujeme využívat internetové obchody – pomůcky si vyberete v klidu domova, srovnáte si ceny a během několika málo dnů vám přijdou domů poštou.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient