Astmatický kašel


Co je astma a jak vzniká

Astma nebo chcete-li astmatický kašel je chronické onemocnění dýchacích cest. Za jeho vznikem stojí hned několik různých faktorů. Významnou roli hraje například dědičnost, dále jsou to různé alergie, stav okolí, na vině může být také stres a jiné. Astma je způsobeno zánětem, který ovšem není možné úplně vyléčit. Je ale možné jeho příznaky tlumit, takže lidé postižení astmatem mohou žít plnohodnotný život.

Hlavní projevy astmatického kašle

Hlavní příznaky astma je možné rozeznat poměrně snadno. Při kašli se dostavuje velká dušnost, bolest na hrudi a velké potíže s nádechem a výdechem. Dochází totiž ke stažení dýchacích trubic, člověk se může i dusit. Při výdechu jsou typické sípavé zvuky či pískání. Kašel může být velmi intenzivní a nepříjemným projevem je i velký tlak na prsou, který postižený člověk cítí. Zajímavé je, že intenzita a frekvence astmatických záchvatů je u různých lidí jiná. Vždy je ale potřeba astma léčit, v opačném případě by totiž mohlo dojít k velmi vážnému poškození plic.

Jak se astmatický kašel léčí?

Astmatici by měli užívat speciální léky, které dokáží mírnit projevy kašle. Užívají se kortikoidy či antihistamika. Důležité je, aby je pacient užíval pravidelně, jinak nejsou jejich účinky tak silné. Při léčbě je důležité, aby se pacient vyhýbal situacím, které astmatické záchvaty vyvolávají. Může to být například pobyt v prašném prostředí, stres aj.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient