Vánoční tvoření s dětmi – vyrábíme 3 snadné vánoční dekorace

Voňavé dekorace nesmí chybět

Vánoce jsou samozřejmě spojeny s vůní – v žádné domácnosti by neměla chybět vůně jehličí, skořice nebo vanilky. Právě tyto vůně totiž působí uklidňujícím dojmem. Mezi nejjednodušší ale zároveň i nejefektivnější vánoční dekorace patří ty vyrobené z jehličí. Adventní věnec doma už jistě máte, zkuste proto vyrobit i něco jiného. Vyrobit si můžete dekorace na záclony nebo na stůl.

Dekorační vějířky z jehličí

Výroba vějířků je velmi jednoduchá a můžete do ní zapojit i ty nejmenší děti. Připravte si několik větviček jehličí – nejlepší je smrk nebo jedle. Větvičky k sobě svažte drátkem tak, aby vznikl puget, který připomíná vějíř. Drátek potom překryjte ozdobnou stužkou. Na větvičky můžete také pomocí drátku, vosku nebo tavné pistole připevnit různé ozdoby. Skvěle vypadají sušená jablka, skořicová kůra a klidně postačí i mašličky z různobarevných stužek. Takto ozdobený vějířek můžete připevnit na záclonu nebo položit na stůl.

Výroba domácí svíčky

Svíčky nesmí o Vánocích chybět. Pokud chcete, můžete si s dětmi vyrobit vlastní svíčky. Opět to není nic složitého. V první fázi řekněte dětem, ať doma najdou všechny zbytky svíček – v hledání jim samozřejmě můžete pomoci. Pro výrobu svíčky budete dále potřebovat knot a formu. Jako forma stačí sklenice nebo nádoba z tvrdého plastu. Použít můžete třeba i silikonovu formu na muffiny. Zbytky vosku dejte do pevnějšího plastového sáčku a ponořte do vroucí vody. Jakmile se vosk rozpustí, ustřihněte roh sáčku a pomalu vlijte do nádobky. Nezapomeňte dát do nádobky knot. Svíčku dejte na chvíli do chladna, aby rychleji ztuhla. Ještě ne úplně ztuhlou svíčku můžete s dětmi ozdobit. Použít můžete třpytky, různé druhy koření – například kmín nebo hřebíček.

Barevné kolíčky

S nejmenšími ale i staršími dětmi se můžete vyřádit při výrobě vánočních kolíčků. Připravte si dřevěné kolíčky na prádlo a barevné fixy. Děti mohou na kolíčky namalovat vše, co je napadne. Na kolíčky také můžete připevnit pomocí lepidla třeba papírové hvězdy nebo obdélníkové cedulky. Na cedulky potom můžete napsat jména a použít je jako originální jmenovky na dárky. Barevné kolíčky opět můžete připevnit třeba na záclonu a uchytit za ně větvičku jehličí.

Máte nějaké další tipy na výrobu vánočních dekorací? Podělte se s námi o ně…

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient