Tři jednoduché věci, které rozvíjí vaše dítě a vám zlepší náladu

Vracíte se z práce unavení, rychle ještě vyzvednout děti ze školky, družiny, nakoupit a spěcháte domů udělat úkoly a nachystat večeři. Naříkáte si, že kde by jste měli čas si ještě s vašimi dětmi pohrát? A o víkendu že to jste rádi, že nemusíte nic dělat?

Konec výmluv. Je čas na změnu. A začněte třeba hned.

Přinášíme vám tři tipy jak si pohrát s vašimi dětmi, rozvíjet je, a zároveň si i sami odpočinout. Vaše děti vás za čas trávený společně budou ještě více milovat.

Vždyť dětmi jsou jen chvíli, buďte proto šťastni za každou chvíli, kterou ještě chtějí trávit společně s vámi.

Pastelky do pozoru

Zapátrejte v paměti, jak rádi jste si jako děti sedli ke stolu, nebo se natáhli na koberec a vymalovávali omalovánky. Dokonce se prodávají i speciální pro dospělé, protože tato činnost dává odpočinout mozku, uklidňuje a působí proti stresu. U dětí navíc rozvíjí poznávání barev, přesnost, představivost, trpělivost a hlavně uvolňuje malou ručku a připravuje ji tak na školu a psaní.

Ale ze všeho nejvíc je to obrovská zábava. Voskovky, pastelky, fixy, nepřeberné množství a druhů omalovánek, barevnost a velikost papírů, to vše přímo vybízí ke kreslení. A to společné děti motivuje a navíc můžete vymyslet spoustu soutěží, třeba poznávací kdo co nakreslil, kde nakreslená věc leží nebo komu patří.

Nalaďte hlasivky

Vzpomínáte si ještě s jakou oblibou jste si zpívali, nebo sami vymýšleli svoje vlastní texty, nebo si broukali melodie? Že to tajně děláte ještě dnes, třeba ve sprše? Skvělé, tak proč si nezazpívat s vaším dítkem. S dětskými melodiemi možná objevíte, že spousta z nich je vlastně moc pěkná, a zalovíte v paměti, které byly ty vaše zamilované. Nebojte se zasvětit svou ratolest i do hitů dnešních dní, budete překvapení, že i takové batole má už svůj hudební vkus. A protože děti milují nové věci, buďte kreativní a vymyslete jim vlastní písničku, třeba o čištění zoubků, nebo třeba oblékání. A začít můžete klidně už v těhotenství, v porodnici a doma pak budete mít malého zpěváčka. Dětem zpěv rozšiřuje slovní zásobu, zlepšuje komunikační schopnosti a díky rytmizaci zvládnou spoustu věcí snadněji.

Zavlňte boky

Nemusíte být zrovna taneční mistr. Stačí, když víte, že si rádi občas zavlníte boky a oblíbená písnička s vámi pohupuje. Snad každé dítko rádo tančí, a společně s vámi to bude dvojnásobná legrace. Nebo dokonce rodinná. Zapomeňte na televizní taneční kreace, zapojte legraci a hlavně se neberte vážně, zkrátka se ponořte do dětské zábavy. Zaskotačíte si vy i dítko a myslete na to, že tanec je zdravý, zvláště když vnesete prvky orientálního tance. 🙂 Ale i obyčejné „kolo kolo mlýnské“ má své neodmyslitelné kouzlo a když váš rodinný kruh doplníte oblíbenými plyšáky či panenkou, budete mít taneční parket doslova zaplněný. 🙂

Fantazie a představivost je důležitá pro každého z nás, pro naše děti obzvlášť. Díky těmto jednoduchým zábavným a obyčejným hrám se o jejich rozvoj na tomto poli nemusíte bát.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient