Školní batohy jako dárek pod stromeček

Než se nadějeme, opět tady máme Vánoce. Zkuste letos trochu omezit dárky pro děti, jež se budou doma jen tak povalovat, a kupte něco praktického. Nový školní batoh je pro tuto příležitost jako stvořený.

Myslete hlavně na zdraví dítěte

Než se pustíte do samotného nakupování, měli byste vědět několik základních informací, na co si dát při výběru batohů pozor. Studentské batohy musí v první řadě splňovat určité zdravotní standardy. Jestliže koupíte model, co tyto parametry mít nebude, riskujete zdravotní komplikace u dítěte v podobě pokřivení zad, problémů s klouby či bolest hlavy od krční páteře. Pojďme se tedy podívat, jak by měl takový batoh vypadat:

  • Batoh musí mít ergonomicky tvarovanou a vyztuženou zadní část.
  • Batoh by měl být co nejlehčí, aby dítě netahalo zbytečnou váhu navíc.
  • Velikost batohu musí být přiměřená věku a výšce dítěte, tudíž nesmí ze zad přesahovat až na hýždě, ale správně má končit těsně nad nimi.
  • Materiál musí být zdravotně nezávadný.

Berte ohled na věk dítěte

Uvědomte si, že něco jiného je vybírat batohy do školy pro teenagery, a naopak jinak byste měli k situaci přistupovat, když plánujete kupovat školní batohy pro prvňáčky. Pro mladší potomky je lepší, když má aktovka rozdělený vnitřek, protože díky tomu bude mít dítko lepší přehled o obsahu. U těch starších ratolestí už nemusíte řešit, kolik se v batohu nachází vnitřních kapes. Dále není na škodu, pokud má studentský batoh nějaké reflexní prvky, aby bylo školáka lépe vidět i ve zhoršených světelných podmínkách.
Na závěr pro vás máme ještě jeden tip, kde takové batohy koupit. Na webu zdravybatoh.cz naleznete širokou paletu produktů, jež splňují všechny výše zmiňované požadavky a současně jsou vyrobeny v té nejvyšší kvalitě. Nemusíte se tím pádem obávat, že by se vám už po několika týdnech používání utrhl například zip.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient