Karnevalové kostýmy užijete i mimo karneval

V Česku se nejvíce karnevalů koná tradičně v období od Tří králů (6. ledna) do Popeleční středy (příští rok 26. února). V tuto dobu probíhají maškarní plesy i dětské karnevaly. Jelikož se některé karnevaly konají už brzy v lednu, není vůbec špatný nápad začít shánět kostým již nyní a darovat ho dítěti pod stromeček.

Karnevaly, průvody a rejdování masek rozhodně nejsou jen českou záležitostí. Lidé se odpradávna rádi převlékali za nejrůznější postavy a hrdiny. Slovo karneval ostatně pochází z latinského carrus navalis, což znamená vůz-loď. První známé zmínky o průvodech v kostýmech se dochovaly ze starověkého Řecka.

Jaké karnevalové kostýmy se dnes nosí?

Pokud jste někdy viděli aspoň fotografie z nejznámějšího karnevalu v Rio de Janeiro, mohli jste si všimnout, že tamní krásné ženy i mužové nosí spíše stylové karnevalové kostýmy. Na dětský karneval nebo masopust ve vaší vesnici bude ovšem lepší kostým pirátky, převlek kovboje či upíra. Zůstaňte raději u klasiky, vždyť v masce se máte především pobavit. To ale neznamená, že v ní nemůžete vypadat dobře.

Proč raději nepůjčovat a netvořit doma

Kostým si můžete nachystat sami, k některým využijete i oblečení, jejž máte ve svém šatníku, pak stačí dokoupit doplňky. Druhou variantou je koupě hotového řešení. Zaplatíte pár stovek a budete mít profesionálně vypadající kostým sestřičkypirátky nebo anděla. Vzhledem k dnešním cenám si většina lidí kostým raději vypůjčí, než aby ho tvořili doma.

Další možností je ještě půjčovna, tu ovšem krajně nedoporučujeme. Opravdu se chcete celou dobu stresovat, zda kostým neušpiníte či neroztrhnete? I dospělý s tím může mít problém, natož když mluvíme o dětech, které se chtějí bavit.

Dobrý kostým se nehodí jenom na karneval

Kostým indiána, kovboje nebo nějakého superhrdiny berte jako investici. Dítě si ho rozhodně nemusí vzít pouze na karneval. Jestliže se trefíte do kostýmu oblíbené postavičky, dítko si ho jistě čas od času oblékne i doma jen tak pro zábavu. Navíc vás v životě dítěte pravděpodobně čeká ještě řada událostí, na které jsou kostýmy zapotřebí.

Třeba takový dětský kostým na čarodějnice užijete každý rok a vynosit se dá i na klasický karneval. Stejně tak kostým čerta nebo anděla. Mnohdy mívají děti nejrůznější akce ve škole, kdy mají přijít v kostýmu. Také na některé dětské párty a oslavy narozenin se chodí v kostýmech. Nemusíte tedy mít strach, že by kostým zůstal nevyužitý.

Jaký karnevalový kostým vybrat?

Soustřeďte se zejména na to, co má rádo dítě. Jestliže u vás doma frčí piráti, kupte kostým piráta či kostým pirátky. Pokud syn miluje Spidermana, dopřejte mu převléknout se za něj. U holčičky téměř nikdy neuděláte chybu s kostýmem pro princeznu.

Jestliže se chystáte na karneval s dítkem, zamyslete se také nad sladěním kostýmů. Nebylo by hezké, kdyby přišly dvě čarodějky spolu, případně dvě berušky? Možností je spousta, objevte je na Nejlevnejsikostymy.cz.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient