Přírodní čisticí prostředky, které ušetří peníze i planetu

Foto: Pixabay

V tomto článku se zaměříme na alternativy v oblasti domácích čisticích prostředků. Tyto přírodní alternativy nejenže uchrání vaše peníze, ale i planetu od nebezpečných chemikálií.

Kyselina citronová

Kyselina citronová je účinným čistícím prostředkem na odstranění vodního kamene z různých povrchů včetně baterií, kávovarů a koupelnového vybavení. Stačí smíchat kyselinu citronovou s teplou vodou a aplikovat na postižené místo pomocí hadříku. Pokud je vodní kámen silnější, můžete použít čistící pastu vyrobenou smícháním kyseliny citronové s jedlou sodou.

Octová kyselina

Octová kyselina je také skvělým přírodním čistícím prostředkem. Smíchaná s vodou je účinná proti plísním, bakteriím a zápachu. Kromě toho může pomoci odstranit špínu a mastnotu na různých površích.

Pomerančový olej

Pomerančový olej je nejen příjemně vonící, ale také účinným čisticím prostředkem pro všechny povrchy domácnosti. Smíchaný s olivovým olejem může být použit jako vynikající přírodní čistící prostředek na nábytek, podlahy a laminátové povrchy.

Soda a sůl

Soda a sůl jsou skvělými přírodními alternativami pro čištění podlah a koberců. Smíchejte sodu a sůl v rovných poměrech, posypte na poškozené místo, nechte působit a poté vysajte. Tento postup pomůže eliminovat zápach a zbytky na podlahách a kobercích.

Prophyilalkohol

Isopropylalkohol se používá jako univerzální desinfekční prostředek. Jeho směs s vodou dezinfikuje a dokonce pomáhá při čištění koupelnového vybavení, jako jsou sprchy, WC a umyvadla. Zakoupit ho můžete na specializovaných eshopech s čisticími protředky.

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient