Povlečení vhodné pro děti – Které to je?


Ložní prádlo pro miminka

Povlečení pro nejmenší by mělo být zdravotně nezávadné, antialergenní a hlavně snadné na údržbu. Ideální je tedy bavlněný materiál, který je měkký a příjemný na dotek, nedráždí pokožku a zároveň je prodyšný a dobře saje vlhkost. Bavlněné povlečení zajistí dostatečné teplo, ale ne dusno, děťátko nebude v zimě a nebudete se ani potit.

Bavlněné lůžkoviny jsou vhodné také díky nenáročné údržbě, tedy rychle schnou, drží si barvu a jsou i po stálém praní měkké a příjemné.

Tyto nároky na povlečení se nemění ani v případě odrostlejších dětí. Volit však můžete už i jiné typy povlečení, jako je například hřejivé flanelové povlečení v akci nebo krepové.

Bezpečný materiál povlečení

Pořízené lůžkoviny pro děti musí splňovat bezpečnostní a hygienické požadavky. Všímejte si, jaké má povlečení zapínání, zip je vhodnější než knoflíky, které se mohou utrhnout a dítě je může spolknout. Tkanina by měla být odolná vůči poškození, natrhnutí apod. Již zmíněný alergenní materiál by měl být samozřejmostí – bavlna, bavlněné směsi.

Povlečení pro děti by mělo být pohodlné i veselé

Děti milují barvy, pokud jim tedy chcete zajistit spokojené usínání, volte lůžkoviny příjemné nejen na dotek, ale i na pohled. Ideální jsou pohádkové náměty, oblíbené postavičky a hrdiny.

Zároveň však dbejte na to, aby použité barvy nebyly až příliš křiklavé, v takovém případě totiž brání klidnému usnutí.

Ať už kupujete prostěradla nebo povlečení, vždy dbejte na výše zmíněné doporučení! Zajistíte tak vašemu potomkovi tvrdý a spokojený spánek, načerpání nové energie a správný odpočinek!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient