Pohyb na vzduchu je ingrediencí zdraví pro děti i dospělé

Když se vaše dítě nevejde do hlubokého kočárku, je třeba udělat další krok a na procházky či nákupy vybrat sportovní kočárek později i odrážedlo. Nebo si můžete vybrat produkt jakým je tříkolka, která je zároveň otevřeným kočárkem a bude růst spolu s vaším potomkem.

Denní procházka není přežitek

Není to tak dávno, kdy se ulice v každém počasí hemžily kočárky, v současnosti je však tento trend na ústupu. Přitom je dobře známo, že děti i dospělí, by se měly co nejvíce pohybovat na čerstvém vzduchu a nejlépe pravidelně.

Každé roční období má svá specifika, ale procházky či pobyty v přírodě bychom neměli zanedbávat, zda je teplo nebo zima. Organismus se tak přirozeně otužuje, zvyšuje se imunita a obranyschopnost, frekvence onemocnění významně klesá.

Procházka je pro maminky, mimo jiné i příjemně strávený čas, kdy se dostane z domu. Dlouhodobější pobyty venku zase pomáhají shodit kila nabraná v těhotenství.

Dětičky by neměly být příliš pooblékané, aby se zbytečně nepotili. Obecně platí, že v chladných měsících by měli mít o jednu vrstvu více než dospělý člověk. Také není vhodné, aby dítěti trčel pouze nos, v takovém případě se vůbec nedostane k čerstvému vzduchu a dokola se mu kroutí tentýž – vydýchaný. Proto se nebojte nechat tvářičku děťátka jemně odhalenou.

Otevřený kočárek nebo tříkolka? A co tak dvě v jednom?!

Zatímco je děťátko malé, je vyřešena otázka „přepravního prostředku“. Miminko se uloží do kočárku, zakryje a může se jít.

Když je dítě už trošku větší, přichází čas pro otevřený kočárek. Na rozdíl od hlubokého kočárku, tento můžete využívat mnohem déle, dítě má lepší výhled a vy jej můžete snadněji kontrolovat.

Příjemnou novinkou na trhu je zařízení, které je v první řadě tříkolkou, jeho výbava však z něj dělá také praktický sportovní kočárek, který je určen pro děti již od šesti měsíců! Například tříkolka Recliner 4v1 je uzpůsobena již pro půlroční dítě, se kterým může růst až do 36 měsíců.

Každému podle gusta

Výrobci se předhánějí v tom, aby nabídli co nejfunkčnější a ekonomicky přijatelný produkt, proto si můžete opravdu vybrat. Podle svých požadavků a potřeb se můžete rozhodnout, zda dáte přednost klasickému hlubokému umělohmotnému sedadlu nebo komfortní sedačce, která se podobá standardní autosedačce.

Přidanou funkci sedátka tříkolky oproti autosedačce je sklápěcí opěrka, a tak si děťátko může v tříkolce pospat stejně pohodlně jako v kočárku. Tyto tříkolky mají bezpečnostní popruhy, aby dítě nemohlo vypadnout, podpěry na nožičky a dokonce ochrannou stříšku s UV filtrem. Výběr je dnes opravdu pestrý, stačí si zvolit podle svých nároků.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient