Proč pěšky, když to jde na kolech

Když dítě šáhne po pravém mobilním telefonu, neděje se ještě tak velká katastrofa, ale pokud se začnou sápat za volant auta, už je zle. Když už vaše dítě prahne po tom sednout si za volant, proč jim to neumožnit. Samo sebou máme na mysli hračku – dětská vozítka, či autíčka.

Znáte dětská vozítka?

Nejde ale jen tak o ledajaká vozítka, jsou to téměř věrné kopie pravých aut, vypadající naprosto přesvědčivě, zvlášť když na kapotách i kolech jsou originální znaky známých automobilek. Autíčka jsou propracovaná do detailu, jak zvenku, tak i zevnitř. Vnější podoba je velmi precizně propracovaná, stejně tak jako interiér, kde děti najdou vybavení jako v tátově auťáku – řadicí páku, tachometr i otáčkoměr. Otevírací dveře a svítící světla jsou samozřejmostí.

Tankujeme elektřinu

Dětská vozítka je potřeba také pohánět – buďto jsou provedena jako šlapací, což má za výhodu, že se malý řidič i unaví, nebo jsou vozítka poháněna elektromotorem na nabíjecí akumulátor. Elektrická vozítka lze volit s pohonem na jedno přední kolo nebo s pohonem obou zadních kol v případě terénních modelů. Akumulátor je potřeba samozřejmě pravidelně dobíjet skrz běžnou elektrickou zásuvku. Doba nabíjení je různá u různých modelů, běžně se nabíjí 8 až 12 hodin (po úplném vybití) a délka provozu při plném nabití je 1 až 2 hodiny.

Bezpečnost provozu

I v případě dětského motoristického světa je třeba dbát na bezpečnost. Pokud se budete ohlížet po dětském vozítku, dbejte, aby bylo vybaveno bezpečnostními pásy. Rovněž hlavní vypínač je potřebný, aby vám malý motorista nepozorovaně neodjel. Některé modely vozítek lze i dálkově ovládat, takže rodič může mít plnou kontrolu nad pohybem svého dítěte ve vozítku.

Splněný sen

Nejen kluci si mohou splnit sen jízdou ve zmenšeném mercedesu, ale i holky si užijí jízdu svým vozem – třeba v holčičí růžové barvě.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient