Svět ZOO trochu jinak

Dožadují se na vás vaše děti počítačových her? A vy jste v této problematice zcela ztraceni? Zkusili jsme udělat sondu do tohoto virtuální světa a našli jsme dva dobré tipy, které se u vašich ratolestí určitě setkají s úspěchem.

Domácí ZOO

 

Chodíte rádi s dětmi do ZOO? Teď v zimním čase není na tuto oblíbenou aktivitu ta správná sezóna. Nic není ztraceno, pokud má vaše dítě rádo zvířátka, může si prostřednictvím počítačové hry rovnou zahrát na ošetřovatele ve své vlastní ZOO.

Počítačová hra Svět Zoo (v originále World of Zoo) je to pravé pro malé milovníky zvířat, pokud si zrovna nemůžou hrát s opravdovými zvířátky, ať už kvůli nepřízni počasí nebo prostě proto, že zrovna u vás doma nemáte místo pro tygra.

Jistě, opravdové zvířátko a pohyb na čerstvém vzduchu nemůže žádná počítačová hra nahradit. Pomazlení s jemným kožíškem a výchovu k zodpovědnosti nemůže suplovat počítač. Přesto mezi dětmi a počítači existuje jakási neviditelná přitažlivost, cosi je na tom ševelícím „kusu nábytku“ láká. Když už to musí být a dítko čas od času přece jenom k počítači usedá, je dobré mu podstrčit hru, při které se může něco přiučit.

Svět Zoo je zábavná veselá hra pro „malé velké“ milovníky exotických zvířátek. Děti tak mohou poznat, jak to chodí každý den v zoologické zahradě, naučí se znát více než 90 druhů zvířat. Kromě toho pomocí hry zjistí, jak se o zvířátka správně starat, aby byla zdravá a také spokojená.

Hra je dobře promyšlena a počítá i s tím, že zvířátka mají duši. Kromě samozřejmého krmení a čištění kotců a výběhů, je potřeba si se zvířátky hrát a hladit je. Zajímavé je rovněž poznávání zákonitostí zvířecího života ve smečce. Hra je založena na pravdivých vlastnostech zvířat, o nichž se tvůrci hry učili u autorů slavného časopisu o přírodě National Geographic.

Chov zemědělských zvířat

{loadposition reklamni3}

Pro trochu odrostlejší děti vám můžeme doporučit simulátor na téma zemědělství – Farming Simulator 2011.

Zahrajte si doma na mladého farmáře, pěstitele obilí či chovatele dobytka. Hráč si vyzkouší jak chutná každodenní život v kravíně, bude se starat o krávy, dojit mléko a kydat hnůj. Když vás to omrzí v kravíně, hurá na pole. Pěstitel si může vybrat, jakou plodinu zaseje a sklidí. Škoda jen, že vůně venkova nebude cítit.

Když budete šikovní a prodáte na trhu, získáte možnost proměnit vydělané peníze za nové vybavení. Koupit si můžete, co jen zemědělec může potřebovat: traktor, kombajn, pluh, nakladač a mnoho dalšího. Stroje si můžete nejen koupit, ale plně ovládat. A pozor na to! Nejeden táta zatouží řídit kombajn – alespoň u počítače.

Vypnout počítač a ven

Počítačové hry jsou dárkem, nad kterým mnohé dětské oči zajiskří. Nezapomeňte ale na dravý pohyb na čerstvém vzduchu a včas děti odežeňte od monitoru. 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient