Obyčejná jedlá soda a co všechno umí? Aneb šetříme při úklidu


Čisté lahvičky i prádlo

Čištění dětských lahví – nechejte lahvičku přes noc namočenou v horké vodě smíchané s jedlou sodou. Ráno je už jen opláchněte a vysušte – budou čisťoučké „ jako pro miminko“.

Jedlá soda funguje výborně také při praní prádla – zesílí účinnost bělícího prostředku (přisypejte k tekutému pracímu prostředku), pomáhá při praní nového kojeneckého oblečení (opět přisypejte k prášku) i skvrn od potu (před praním nechte cca 2 hodiny působit na navlhčeném místě jedlou sodu).

Čmárance

Jak ze zdi smýt dětské čmáranice? Pokud Vám dítko počmáralo pastelkou bílou stěnu, zkuste na kousek vlhkého hadříku nabrat trochu jedlé sody a zlehka přes čáry přejet. Zeď bude zase bez skvrnky.

Zápach

Jak se zbavit zápachu po dětském ublinknutí? Noste s sebou v kabelce trochu jedlé sody a když dítě ublinkne například na Vaši košili, naneste vlhkým hadříkem na ono místo jedlou sodu. Zápach zmizí velmi rychle.

Odstranění pachu z myčky nádobí – na dno myčky nasypejte půl šálku jedlé sody a poté nechejte proběhnout v prázdné myčce oplachování.

Páchnoucí koš na odpadky – občas koš vytřete vlhkým papírovým ubrouskem namočeným do jedlé sody, nechte uschnout a dejte čistý pytel na odpadky. Účinek ještě znásobíte, pokud pod igelitový pytel nasypete ještě trochu jedlé sody.

Žažloutlé skvrny

Na zažloutlé klávesy klavíru a také plastové povrchy – použijte buďto rozpuštěnou sodu ve vodě (opatrně, aby voda nevtekla mezi klávesy) nebo citrónovou šťávu se solí.

A nakonec na nohy

Unavené nohy – dopřejte si lázeň ze 4 lžic jedlé sody na litr teplé vody. Ulevíte otlačeným prstům a navíc se zbavíte potu a drobných částeček mezi prsty. Pravidelné koupání také pomáhá proti zápachu noh.

A na konec jedna velice praktická rada, která pomůže všem, kteří potřebují ulevit od svědění pod sádrou. Zapněte si fén na studený vzduch a vžeňte si pod sádru trochu jedlé sody!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient