Nový dětský pokoj? Přeměna v pohodě

Malá školačka má totiž zcela jiné nároky. Obrovská bedna s hračkami musí ustoupit psacímu stolu. Je potřeba vytvořit místo na věci do školy, tedy šuplíky a police na knížky jsou teď v kurzu. A v neposlední řadě i postel potřebuje vyměnit.

Prvně plány

Začali jsme poměrně vědecky. Náš táta, investor a projektant v jedné osobě, chodil, měřil, přemýšlel a nakonec hodil všechno na papír. Jenže plány nebyly pro naši veledůležitou obyvatelku vůbec důležité. Dcerka kladla jedinou podmínku, a to ohledně barvy. Kam si bude ukládat sešity, jí bylo celkem fuk. Očekávali jsme, že bude vyžadována barva holčičkami tohoto věku velmi oblíbená – tedy růžová. Ale tentokrát nám princezna vyrazila dech. Růžová je prý pro malé holky. Zadání znělo jinak: meruňková.

Průzkum bojem

Tak víme všichni, co chceme. Vyrážíme do obchodů. V ten moment jsme neměli vůbec přehled, jak to aktuálně vypadá v obchodech s dětským nábytkem. Poslední kus nábytku jsme do domácnosti pořídili někdy poměrně dávno, když jsme vybavovali miminkovský pokoj. Probírání se obchody nebylo tedy vůbec lehké. Začali jsme velkými obchoďáky. Všude plno lidí, kteří bloumají snad od ničeho k ničemu a zavazí těm několika málo rodinkám, co skutečně něco shánějí. Velké obchody jsme prokládali několika malými prodejci. Řeknu vám, tato fáze byla dost úmorná. Prošli jsme toho dost a vždy to vypadalo stejně – tedy táta s metrem a kalkulačkou v hlavě, já otvíráním a zkoušením šuplíků, dcerka testující postele, pletouc si je s trampolínou. Když už jsme to samé dokolečka absolvovali asi popáté a vždy se špatným koncem, už jsme toho měli dost. Buď to skončilo nekompromisním závěrem naší princezny: „To se mi nelíbí“, což nebyl ale nejčastější důvod, nebo neseděly rozměry, případně jsme nemohli sladit hlavní části pokoje: stůl, skříně a postel.

Nakupovat se bude doma

{loadposition reklamni}

Byli jsme z toho docela posmutnělí, hlavně naše školačka, která se už nemohla nového pokojíčku dočkat. Najednou dostal náš táta spásnou myšlenku: „Končíme, nakupovat se bude doma“. Na to dcerka vyvalila oči, přičemž si asi představovala, že si budeme doma hrát na prodejnu s nábytkem. Ale tátovi myšlenky šly jinam: „Když jsme na internetu koupili ledničku, tak to zkusíme i s nábytkem. Zdálo se to jako dobrý nápad. A taky že jo. Doma jsme sedli k počítači, jako už několikrát nad nákupem elektroniky, jen jsme tentokrát zadávali jiná slovíčka. Po chvilce hledání jsme našli pár žhavých favoritů. Nejlepší na tom bylo, že jsme objevili modulové systémy, které obsahovaly všechny požadované části pokoje ve stejném provedení. A když jsme našli kombinaci světlého dřeva, což byl požadavek investora (táty), a oranžové, bylo vyhráno i u naší obyvatelky (dcerky).

Sfouknuto za dvě hodiny

Ano, nakonec jsme si opravdu vybrali za dvě hodiny. Seděla barva, rozměry, vše v jednom provedení. Stůl má dostatek šuplíků, postel je prostorná. Dokonce i cena byla v mezích, které jsme si určili. A co víc, dětský nábytek dorazil až k nám domů přibližně za týden, takže jsme se nemuseli otravovat s dopravou. O víkendu jsme si zahráli na montéry a je hotovo. “Jé, to je krása”, zvolala naše princezna, když spatřila hotové dílo.

 

Hledáte vybavení dětského pokoje? Inspirujte se v nákupní galerii portálu MámeDítě.cz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient