Na dětskou alergii s Analerginem

Jaro. Někteří ho milují, někteří nenávidí. Posmrkané kapesníky, odřený nos, rudé oči. Někdy i dětské slzičky. Ano, i tak jaro vypadá. Alergici by nejradši toto roční období přeskočili. Důležité je brát alergii jako nemoc, která se musí léčit celoročně, dlouhodobě a komplexně, a to i v případě, že se projevuje pouze sezónně.

Průběh alergické reakce

Smrkání, kýchání a slzení očí, které mnoho dětí provází během pylové sezóny, ale také třeba celý rok, se už objevuje u tolika dětí, že někteří rodiče už nad tím mávají rukama s poznámkou, že je to přece jen obyčejná alergická rýma. Jenže ta signalizuje, že v těle nastala porucha imunity a rozběhl se zánět. Při opakovaném kontaktu s alergickým prostředím se u dítěte bohužel prohlubuje i jeho alergická reakce. Začnou se tvořit protilátky. Ty dítě ale nechrání před infekcemi, namísto toho zprostředkují průběh alergické reakce. Problém je, že pokud rodič nenavštíví se svým dítětem odborného doktora včas a v začátcích, dítěti bude pořád hůř. Z prosté rýmy to může dojít až k nebezpečnému průduškovému astma.

Běh třeba i na celý život

Alergie nemusí být nekončící boj na celý život, ale léčba není jen otázkou pár dnů. Život dětem s alergií jde i usnadnit. Důležité je sledovat, jaké pyly létají ve vzduchu a kde je jaká situace. Může to pomoci naplánovat dětem bezproblémový denní režim a případně i předejít rýmě a pálení očí. Pyly jsou nejagresivnější, pokud je venku tepleji a naopak ustupují při dešti, proto je důležité dbát na zvýšenou hygienu po příchodu domů z venku. Převlékněte děti do čistých věcí a klidně jim i umyjte vlasy. V době alergenů nenechávejte otevřená okna. A dvojnásobně se skamaraďte s prachovkou a vysavačem. Zmírnit dětské celoroční alergické příznaky můžete také pomocí přípravku Analergin.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient