Na co nezapomenout při stěhování


Příprava stěhování

V rámci přípravy stěhování si předem rozvrhněte, co všechno budete stěhovat. Stěhování můžete brát jako takovou šanci zbavit se nepotřebných nebo starých věcí. Buďte nelítostní a vyhoďte vše nepotřebné (nebo to darujte sousedům, známým, rodině nebo je prodejte na internetu). Na stěhování budete potřebovat pevné krabice a smršťovací folie – krabice můžete sehnat v supermarketech či jiných obchodech.

Nezapomeňte každou krabici popsat – napište, do jaké místnosti krabice patří a co v ní je – například talíře – kuchyně.

Pokud máte hodně věcí, budete chtít využít stěhovací služby – zkuste si udělat malé výběrové řízení, některé stěhovací společnosti nabízí převoz po určitém městě zdarma. Platíte tak pouze mzdu zaměstnanců této společností. U firmy se zajímejte také, jestli je tato pojištěná vůči případnému poškození přepravovaných věcí.

Nové bydliště

Pokud si tohle všechno připravíte, samotná přeprava už bude poměrně jednoduchá.

V novém místě bydliště se nezapomeňte přihlásit k odběru plynu a elektřiny a současně se odhlásit v původním bydlišti. Taktéž si zajistěte odběr vody.

Změnu bydliště nahlaste na příslušné úřady – to znamená zaměstnavateli, škole nebo úřadu práce, pokud jste OSVČ tak i na Správě sociálního zabezpečení (měníte-li i sídlo firmy tak také na živnostenském úřadě). Nezapomeňte ani na doklady – občanský a řidičský průkaz a také technický průkaz vozidla.

Organizace, na které byste neměli zapomenout v rámci nového bydliště, jsou: banka, pojišťovny, leasingová společnost, dopravní podnik a další organizace, od kterých vám pravidelně chodí pošta.

Staré bydliště

Pokud možno, ještě před stěhováním si nezapomeňte odhlásit všechny smlouvy týkající se původního bydliště (telefon, pojistky, internet, kabelová televize, rozhlasové a televizní poplatky). Pokud tyto budete potřebovat, nahlaste je samozřejmě v místě nového bydliště.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient