Co sbalit pro miminko do porodnice


Co si má sbalit maminka?

Maminka dítěte si sbalí do nemocnice klasické věci: župan, pyžamo (nejlépe s knoflíky vepředu pro usnadnění kojení), svetr, ponožky, spodní prádlo, oblečení na převlečení, doklady, zubní pasta a kartáček, hřeben, hygienické potřeby, podprsenku na kojení (radši více kusů), papuče, něco na ukrácení času (křížovky, kniha, MP3 přehrávač, laptop), mobilní telefon, fotoaparát (s náhradními bateriemi), vlastní polštář.

Co sbalit pro miminko?

To, co je problematičtější, je sbalit věci pro miminko. Pokud očekáváte příchod svého prvního dítěte, pak se právem obáváte, že něco zapomenete. Co tedy takové miminko potřebuje?

Oblečení

Některé maminky se spokojí s oblečením, které poskytnou nemocnice – to si ale samozřejmě nemůžete odnést domů. Pro své miminko tedy vezměte i vlastní oblečení:

  • Body, tepláčky, tričko, svetřík – radši v několika velikostech, většina maminek se shodla na tom, že koupili větší velikost, než bylo potřeba. Přineste si alespoň tři různé oblečky pro miminko.
  • V zimě čepici, rukavice, teplý fusak.

Dětské potřeby

Některé nemocnice či porodnice vám překvapivě nemusí poskytnout všechny potřeby pro vaše miminko. Přineste si tedy:

  • Dudlík, rozhodnete-li se ho používat. Zkuste si koupit aspoň dva dudlíky, každý od jiné značky, může se stát, že vašemu miminku nebude dudlík vyhovovat.
  • Dětské nůžky na nehty (někdy se může stát, že má miminko příliš dlouhé nehty, kterými se může poškrábat).
  • Žínka a ručník pro miminko. Toto jsou sice věci, které vám nemocnice poskytne, ale je dobré si vzít s sebou vlastní.
  • Olejíček a mýdlo pro děti.

Další návrhy

Maminky dále doporučují vzít si autosedačku pro děti, speciální podložku na přebalování děti a vlastní pleny pro miminko.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient