Na co dát pozor při velkých vedrech


Jak na velké vedro

Co je tedy důležité při velkých vedrech? U úplně malých dětí, tj. novorozenců a kojenců, není vůbec vhodné docházet v horkých letních dnech na přímé sluníčko. Pokud nemusíte, odložte cestu autem i dopravními prostředky. Mnohem lépe bude těmto malým dětem ve stínu, v místech, kde mírně proudí vzduch. Při opravdu velkých vedrech můžete kojence občas jemně potírat navlhčeným kapesníkem. U větších dětí (od tří let výše) je samozřejmě nemožné je držet stále mimo dosah slunce. Přesto ale zkuste plánovat aktivity tak, aby děti byly přece jen alespoň občas mimo ostré slunce. Zkuste třeba piknik v lese…

Jdeme na koupák

V horkých dnech je samozřejmě velmi atraktivní aktivita pro děti pobyt na koupališti. Pro tyto případy vybavte děti vhodnou pokrývkou hlavy (lehký klobouček, tenká čepička), slunečními brýlemi a klidně i lehkým volným tričkem. Čepičku můžete občas i lehce namočit, pak příjemně ochladí dětskou hlavičku. Nezapomeňte děti namazat opalovacím ochranným krémem. U dětí volte spíše vysoký ochranný faktor. Předejdete tak nepříjemným popáleninám od slunce. Při pobytu na koupališti ponechte alespoň střídavě děti ve stínu, ideálně pod stromem či alespoň pod slunečníkem.

Pitný režim

V každém případě nezapomeňte dětem průběžně podávat zvýšené množství tekutin, doporučuje se mírně oslazený čaj či neperlivé minerální vody. Ale i obyčejná voda z kohoutku s trochou sirupu je vhodná.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient