Na zvířátka do Dolní Lomné

Součástí zemědělského dvorku v Dolní Lomné, který byl nově otevřen v květnu roku 2014, je dřevěná salaš s ukázkou tradičních výroby produktů z ovčího mléka. V salaši si mohou návštěvníci prohlédnout různé vybavení jako je kotlík, máselnice, kožený měšec, skladovací sud, okov ke studni, stylová jídelní sestava a jiné. Pro děti může být zajímavá možnost osahat si i seno.

Vlastní ZOO dvorek zahrnuje sedm zastavení u domácích zvířat. K vidění jsou králíci, kozy, ovce, slepice, husy, prasata a velkou atrakcí je kráva s teletem. Velmi zajímavý je zdejší „skleněný úl“, který umožňuje návštěvníkům nahlédnout do nitra včelího úlu a vidět pilné včeličky při práci. Zvířátka je možné pozorovat velmi zblízka a většinu z nich je možné pohladit či nakrmit s na místě prodávaným krmivem. A pokud budou malí návštěvníci číhat zvláště tiše, třeba spatří i divokého jezevce, který má noru přímo pod salaší.

Dolní Lomná se nachází asi 6 km jihozápadně od Jablunkova, nejlepší dosažitelnost je autem. Dvorek se nachází na konci táhlé obce vzdálenějším od Jablunkova. Parkování možné asi 100m od dvorku u místního infocentra. Vstupné je lidové a personál dvorku velmi přátelský.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient