Krámy a krámečky spokojeného dítěte

A jsme u toho – to hlavní, co bude každé děťátko po narození dělat, je spát a jíst. První a nejdůležitější potřebou pro spokojené dítě je tedy kvalitní postýlka a matrace. Je úplně jedno, který typ postýlky zvolíte. Během noci se Vám bude špatně vstávat ke všem typům. Dbejte tedy hlavně na nezávadnost nátěru i materiálu a kvalitu provedení. Pro spokojenost maminky přidejme ještě monitor dechu.

V dnešní době již naštěstí existuje mnoho pomůcek, které zajistí, že dítě nemusí jen spát, aby maminka byla klidná, vyrovnaná a spokojená. Tak například takové lehátko, to je pro mě prostě synonymem relaxace! Dokážete si představit, co pro maminku znamená, když může pohodlně sedět, houpat dítě, které si fascinujícím pozorováním okolního světa něco žvatlá a ještě sledovat, jak se mu pomocí integrovaných hraček rozvíjí hrubá motorika? I kdyby to mělo trvat pět minut, tak se dokážu zregenerovat natolik, že si i následující nálož v plíně budu užívat.

Další věci, za kterou bych navrhovala udělit Nobelovu cenu, jsou dudlíky. Dokáží pravé zázraky! A jestli někdo říká, že to není pro dítě vhodné, tak ať si zkusí být s uplakánkem jediný den. Rozhodně lepší než palec v puse, anebo (z dob našich babiček) chleba zabalený v kapesníčku (nejlépe ještě namočeným v medu). Dudlík je prostě vynálezem století.

Se spokojeností dítěte jde ještě ruku v ruce jedna zásadní věc: zadeček v suchu. Prostě neřešte kolikrát za den, „kam až“ a co vše se dá znečistit. Udělejte si doma koutek na přebalování, investujte do kvalitní přebalovací podložky a koše na pleny a smiřte se s tím, že v tomto koutku budete trávit mnoho, opravdu mnoho času. Berte to prostě tak, že je to vhodná příležitost na pomazlení, pusinkování a šimrání…

Můj výčet věcí nutných pro spokojené miminko a maminku není zdaleka kompletní. Uvedla jsem jen ty nejdůležitější, ty které jsou pro všechny mámy světa společné. Ostatní záleží na každé mamince a určitě se budou lišit. Pečlivě vybírejte kvalitní výrobky a rodičovství si zpříjemněte nákupem na internetu. Vyberte si ale obchod, ve kterém Vám nabídnou opravdu kvalitní zboží, poradí Vám s výběrem a nevyhýbají se případným reklamacím.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient