Kontaktní čočky pro děti usnadňují život


Dnes je již celkem běžné, že i malé děti potřebují dioptrické pomůcky. Jenže ne pokaždé je pro děti příjemné nošení klasických brýlí. Může to být z mnoha důvodů – například kvůli pohodlí při sportu. Většina lidí nosících brýle totiž potvrdí, že během různých aktivit mají brýle tendenci sklouzávat, mlžit se nebo se dokonce rozbít. Koneckonců, děti jsou schopné brýle rozbít i při normálních činnostech, třeba při trochu divočejším hraní. Pro děti nemusí být nošení brýlí příjemné ani při těch situacích, kdy se jim kvůli tomuto posmívají škodolibí spolužáci.

Rodiče mohou po domluvě s dětmi a především očním lékařem přistoupit k alternativnímu řešení, což mohou být kontaktní čočky. Čočky představují velmi jednoduchý způsob, jak zkombinovat pohodlnost a ostré vidění bez jakýchkoliv omezení. Možná se ptáte, od jakého věku mohou děti vlastně čočky nosit. Na to v podstatě neexistuje jasná a přesná odpověď. Kontaktní čočky mohou děti nosit již od velmi útlého věku, například od čtyř nebo pěti let. Určitě doporučujeme kontaktovat vašeho očního lékaře, který vám s touto problematikou poradí a díky aplikaci kontaktních čoček vám i změří a doporučí vhodné kontaktní čočky. Počítejte ale s tím, že děti v tomto věku nejsou příliš schopné si samostatně čočky nandávat a vyndávat, s tím jim musí pomoci právě rodiče, minimálně zpočátku, než se správné nasazování a sundávání čoček naučí samy.

Se zrakem a jeho zdravím není radno si zahrávat, a to platí dvojnásob pro vaše potomky. Proto určitě dodržujte veškeré pokyny lékaře a pravidla pro nošení čoček. Pravidelně je nechávejte vyčistit ve speciálním roztoku, a jakmile budou dětem čočky nepříjemné, okamžitě je vyndejte. Na stránkách www.vasecocky.cz najdete odborné články a tipy, které vám skvěle poradí. Máte také možnost si zde pořídit levné čočky, které se vyznačují skvělou prostupností vzduchu, což zajišťuje maximální komfort pro oko.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient