Kam s dětmi na dovolenou? Tipy na oblíbené destinace


Hledejte pozvolný vstup do moře

Pokud míříte k moři, vybírejte destinace, kam nemusíte cestovat příliš dlouho (děti bude cesta nudit). Ověřte si, zda jsou pláže v dostupné vzdálenosti od hotelu (ideálně vedle něj). Podstatné je i to, je-li vstup do vody pozvolný, to je důležité hlavně u malých dětí. Dotazem zjistěte, zda je k dispozici dětský koutek, případně možnost zajištění hlídání, dětské animační programy a kluby. Taková dovolená se tak stane odpočinkem i pro vás. Vítaný je i hotelový bazén pro děti či dětské hřiště. Mezi výborné destinace s ohledem na uvedené požadavky patří Chorvatsko (ostrovy i pevnina, například letoviska Poreč, Biograd na moru, Zaton), Bulharsko (Slunečné pobřeží, Zlaté písky), sever Itálie (Caorle).

Ptejte se po lyžařské škole

Chystáte-li se na zimní dovolenou, jedete-li poprvé, volte spíše české hory, Krkonoše (Špindlerův mlýn, Pec pod Sněžkou, Šumavu (Lipno, Zadov). Do rakouských nebo italských Alp můžete vyrazit se staršími dětmi s větší lyžařskou zkušeností. Zajímejte se o to, zda je v místě dětská lyžařská školička a zda se dá vytvořit i náhradní program pro případ, že nebude sníh (turistika, plavání v hotelovém bazénu apod.).

Aktivní dovolená? Raději ne!

Je vaším cílem dovolená spojená s poznáváním památek? Raději na ni zapomeňte. Děti se budou nudit. Můžete zařadit do programu návštěvu nějaké památky, ale zjistěte si, zda je tam i něco zajímavého pro děti. Na českých hradech a zámcích běží prohlídky speciálně pro děti, v doprovodu pohádkových bytostí, v dobových kostýmech. Sázejte na interaktivní prohlídky, a když už navštívit muzeum, potom takové, které dítě zaujme. Například v History parku Ledčice pod horou Říp provádějí nadšení vědci a děti si mohou osahat archeologii na vlastní kůži.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient