Jak odstranit vši – co pomáhá


Jak se můžete bránit?

Veš dětská je parazitující hmyz, který se živí lidskou krví. Zajímavé je, že se veš vždy drží pouze na hlavě. Největší procento vší je mezi dětmi, u dospělého jedince se s nimi setkáváme dnes již jen zřídka. Důležité je vědět, jak se vši přenáší. Budete se divit, ale stačí jen pouhá blízkost nakaženého. Veš může z jeho hlavy spadnout například na opěradlo pohovky, vy si na stejné místo sednete po něm a neštěstí je na světě. Veš dokáže rychle zareagovat a jakmile „ucítí příležitost“ rychle se přemístí do vašich vlasů. Nebezpečí vší je v tom, že se velmi rychle množí. Pokud se proti nim nezačne bojovat včas, musí přijít na řadu i kompletní ostříhání vlasů až na pokožku hlavy. To ale jen v extrémním případě.

Co na vši pomáhá?

Máte vši a teď co s tím? Rozhodující je rychlost. Pokud máte podezření, vezměte do ruky hřeben a vlasy postižené osobě důkladně prohlédněte. Je třeba si dát záležet. Přehlédnutí jednoho vajíčka může být počátkem katastrofy. Před pročesáním se doporučuje umýt vlasy mýdlovou vodou. Jak se zbavit vší? Pro začátek je třeba si koupit speciální přípravky. Mezi osvědčené patří například Paranit šampon, existují i další. Pokud přípravky používáte, držte se doporučeného dávkování. Pokud byste je používali moc často, vši by se mohly stát vůči přípravky odolné.

Buďte důslední

Při odstraňování vší musíte být důslední. Snažte se z vlasů odstranit všechny vši i vajíčka. Je vhodné k tomu používat tzv. všiváček. Jedná se o malý hustý hřeben, ve kterém se vši a hnidy zachytávají.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient