Co vše potřebuje štěňátko ke snadnému vstupu do života?

Klíčovým předpokladem ke správnému vývoji zvířete je kvalitní krmivo. Současný trh nabízí široké spektrum granulí, které se liší pořizovací cenou a kvalitou. Všude nás obklopují reklamy, které lákají na rádoby prémiové krmivo. Mediální kampaně by vás neměly ovlivňovat, ale měli byste vsadit na vlastní uvážení, případně se poradit s odbornými chovateli psů.

Koupit granule v supermarketu je jako kupovat nejlevnější salám na snídani. Granule pro štěňata by měly mít správné složení a optimální nutriční hodnoty, čímž dochází ke správnému vývoji kosterní soustavy vašeho čtyřnohého mazlíčka. V neposlední řadě by ve složení krmiva neměly chybět vitamínové složky, jako je vápník, rybí olej či kloubní preparáty. Sortiment granulí pro štěňata se ještě rozděluje na tři kategorie podle velikosti plemene, a to na krmivo pro štěňata malých, středních či velkých plemen.

Další potřeby pro štěňata

Nicméně granule nejsou jedinou záležitostí, která vás bude trápit. Mezi další potřeby pro štěňata spadají pohodlné pelíšky, postroje pro venčení, misky na jídlo a vodu, vodítka a hračky. Do zásoby si jistě kupte pamlsky, se kterými budete svého čtyřnohého přítele odměňovat při výcviku.

Pakliže jste si pořídili štěňátko do bytu, měli byste počítat s tím, že si označkuje každý kout místností. Tomuto budete předcházet, pokud koupíte pleny pro štěňata. Jsou přizpůsobené tak, aby zvířeti při běhání nezavazely.

Dopřejte novému členovi rodiny plnohodnotný život.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient