Jak vybrat plemeno psa do rodiny

Rádi byste pro své ratolesti pořídili psa, ale nevíte, jaké plemeno je nejvhodnější? Ne všichni čtyřnozí miláčci se hodí k dětem dokonale. O psech se dozvíte z nejrůznějších zdrojů, pomůže rada chovatele anebo tip z internetových magazínů o zvířatech. Pokud vás nebaví kočky, akvaristika ani cizokrajní živočichové, mrkněte na nejlepší plemena, která budou vaše dětičky milovat.

Výběr je pestrý

Před samotným rozhodnutím si uvědomte, že ne všechna psí plemena se hodí do malých panelákových bytů. Jestliže bydlíte v rodinném domku, můžete si dovolit bernského salašnického psa, který je sladký jako lízátko, ale zato pořádně veliký. Určitě nepadne do noty nejmenším příslušníkům rodiny, pouhé mávnutí ocasu by pro ně nebylo příjemnější. Bernský salašnický pes uspokojí starší děti a bude jejich věrným přítelem i ochráncem.

Malý i velký, přesto kamarád

Máte pocit, že není německá doga pro vaše miláčky příliš ideální? Jste na omylu. Kolosální německá doga, které neustále kapou sliny z tlamy, je tím nejlepším společníkem. Především oceníte její mírumilovnou náturu. I zde je nutné si uvědomit, že může její velikost neúmyslně ohrozit malé děti. Možná se vám zalíbí rhodeský ridžbek. Tento pes má krátkou hladkou srst, inteligentní oddanou povahu a není agresivní.

Nejlepší přítel na dosah ruky

Mnohé rodiny si oblíbily bígla milujícího společnost. Bígl hravě ustojí křik a řádění děti. Nepohrdne hrou s míčkem a je trpělivý i k nejmenším členům rodiny. Jen pozor, rád a často utíká. Boston teriér je chytrý, zvídavý a milý, prostě ideální společník pro dětské radovánky. Snad nejpopulárnějším rodinným psím plemenem je labradorský retrívr. Své malé kamarády ochraňuje a zbožňuje. Mops patří mezi komické pejsky, proto vaše ratolesti pobaví a rozesměje. Tak co, už jste si vybrali dalšího člena rodiny, se kterým je zábava?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient