Jak si udržet spokojené manželství


Nenechte odeznít vzájemnou pozornost

Když se žena stane matkou, tak se jí může snadno přihodit, že zapomene být také ženou/manželkou/partnerkou. Zkuste věnovat manželovi prvních pět minut, jakmile se vrátí z práce. Nechte dítě dítětem a běžte jej přivítat, dejte mu pusu a zeptejte se, jak se mu dařilo. A na narozeniny mu připravte stejnou oslavu, jako Vašemu dítěti včetně stejně velkého dortu!

Udělejte si na sebe čas

Milujete své dítě, ale to neznamená, že byste již bez něj neměli udělat krok. Být jen spolu prostě potřebuje každé manželství a tak si jednou do měsíce naplánujte den, kdy své dítě svěříte někomu na hlídání a vyjdete si sami dva třeba jen na bezstarostnou procházku. Jestli chcete opravdu zabodovat, tak si sama zařiďte slečnu na hlídání, kupte lístky do kina, připravte se a manželovi jen pošlete sms, že dnes po práci v oblíbené kavárně máte rande, tak ať nezapomene koupit kytku. A když se Vám to zalíbí, budete se oba dva těšit na další rande a po zbytek měsíce budete plánovat překvapení jeden pro druhého.

Vymezte si svou no-dítě zónu

Malý byt je s dětmi snad ještě menší. To se potom opravdu těžce hledají chvíle a místa pro nějakou vášeň. Abyste si to usnadnili, ustanovte si, že např. o víkendu do sedmi do rána je ložnice jen a jen Vaše a dítě tam nesmí. Nebojte se, dítě si lehce zvykne, že si může hned po ránu hrát nebo že se může dívat na pohádky.

Investujte do sebe

Jestli máte v plánu rozdmýchat Váš vztah, tak se nejprve zaměřte na sebe, na to, abyste se cítila krásná a žádoucí. Výborné je vlastně cokoliv – někomu prospívá cvičení, někomu nakupování, někomu masáže a kosmetika, někomu jen horká koupel…

Nezapomeňte, že na každém vztahu se musí neustále pracovat a ani vášeň není automatická. Věnujte ji tedy patřičnou pozornost a uvidíte, jak moc prospějete svému vztahu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient